BitMEX, Amerikan tarihinin en büyük mali suçunu işlemekle suçlandı

Bitmex için bitmek bilmeyen bir dava açıldı. CoinDesk’in haberine göre, eskiden Bitcoin (BTC) manipülasyon azaltma olarak bilinen ve Pavel Pogodin tarafından kontrol edilen şirket dava açtı. BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading’in büyük bir haraç operasyonu gerçekleştirdiği öne sürüldü. Milyarlarca dolar paranın yasadışı kar elde etmeyle kazanıldığı söylendi.

HDR Yetkilisi: BMA tıpkı bir patent trolü

İddaalara yanıt veren BitMEX şirketinin yetkilisi: “BMA son zamanlarda kripto para birimi alanında faaliyet gösteren şirketlere karşı bir seri iddia dosyası olarak ortaya çıktı. Tıpkı bir patent trolü gibi faaliyet gösterdiği için geniş çapta tanındı. Bu şikayeti normal bir dava süreci ile ele alacağız ve mahkemenin ne olduğu iddiasını göreceğinden tamamen eminiz.” dedi.

BitMEX manipüle ediyor !

BMA’nın avukatı, BitMEX’in kripto para piyasalarını yapay olarak bitcoin fiyatını artırarak manipüle ettiğini ortaya attı. Müşterilere karşı alınıp satıldığı iddia edilen borsa, vadeli işlem endekslerini likit spot piyasa borsalarına bağladı. Daha sonra müşterilerinin pozisyonlarından çıkmasını engelleyen aşamalı “teknik aksaklıklar” ile planlarından faydalanacağını söyledi.

Piyasa BitMEX için kârlı

BitMEX’in 100x kaldıraç ticareti seçeneklerine dikkat çeken firma, ayrıca kurucu Arthur Hayes’i de hedef aldı. Cömert yaşam tarzını göstererek ve cömert ticaretleri teşvik ederek cesur tahminler gerçekleştirerek teşvik ettiği yönünde iddialar da yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.