Yayın Politikamız

Yayın politikamız çerçevesinde sitemiz (Kriptoparalar.net)’in amacı, kriptoparalara gönül veren kişiler başta olmak üzere herkesin haber alma hak ve özgürlüğünü sonuna kadar kullanabilmesini savunur. Ve bunun için elimizden gelen tüm gayreti gösteririz. Her türlü fikirlere açığız ve bunu bizlerle paylaşmaktan asla çekinmeyiniz.

Amacımızın gerçekleşmesi için bağımsız, özgür ve nesnel yayıncılığı temel alıyoruz. Bu konuda gereken adımlarıda irademiz dahilinde güçlü bir şekilde işliyoruz. Haberde gerçeklik bizim için en önemli temeldir. Bunu referans noktamıza alırız daha sonra güncelliği, nesnelliği ve diğer unsurları dikkate alarak yayın yaparız. Ziyaretçi yorumları bizim için çok değerlidir. Çünkü ifade ve eleştiri özgürlüğünü esas alan bir kuruluş olmayı hedefliyoruz. İnsan hakları konusuna temas eden tüm değerler bizimde fokusladığımız unsurlardır.

Hatalarımızı fark ettiğimizde hızlı düzeltiriz. Bu konuda ziyaretçilerimize de görev düşmektedir. Haber ve analiz paylaşımlarımız kesinlikle nesnel ve genellikle dünyanın bir çok yerinde yaşanmış veya yapılmış olaylar olduğu için tarafımızca yönlendirici konuşma dilinden kaçınırız. Ekonomi piyasalarında yanıltıcı, çarpıtıcı veya spekülatif paylaşımlara yer yoktur. Bunu biliriz ve yayınımızı ona göre yaparız.

Haber ve analizlerimizde gerçeğe uygunluk ana taşıyıcımızdır. Haberde isimleri geçenlerin ifadeleri olduğu gibi verilir. Yorum katılmaz ve objektif oluruz. Bizim için doğru haber anlayışı esastır.

Haber, analiz, video ve yorumlarda somut belge ve kanıtlanabilir bilgi olmadıkça hiç kimse peşinen sorumlu tutulamaz. Okurun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi gerektiğini bilir ona göre davranırız.

Yatırımcıların çıkarını gözetmek bizim için önemli bir konudur. Bu kapsamda yatırımcıları zorda bırakacak yayın yapmaktan kaçınmaya özellikle yatırımcıları dikkate almaya ve korumaya özen göstermek gerekli ve zorunlu bir yayın ilkemiz olduğunu belirtmek isteriz.

Kriptoparalar.net ‘te çalışan yazarlar, editörler veya içerik sağlayıcıları sitemizin genel yayın ilkelerine uymayı kabul ederler.