Türk Resmi Kurumlar Kripto Bağışı Kabul Etmeye Başladı

5/5 - (1 vote)

Tüm Türkiye ve Dünya, Türkiye’de meydana gelen deprem felaketi ile kahrolurken kripto paralar ve blokzinciri teknolojisi ilerlemeye devam ediyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Türkiye’de başta Haluk Levent’in derneği Ahbap Masak ile görüşerek dernek adına kripto koin yardım kabul edebileceklerini açıklamış ve kripto cüzdan adresleri paylaşarak bağış toplamaya başlamıştı. Haluk Levent ve derneği ahbap saatlar içinde 500.000 dolardan fazla bağış topladı.

Bu gelişmeler yaşanırken Btcturk Afad adına bağış yapılabilecek bir cüzdan adresi paylaştı. bu afad’ın btcturk bünyesinde bir kurumsal hesabı olduğu , yada kurumsal bir hesap açıldığı anlamına geliyor.

Yine aynı şekilde Kızılay ‘da resmi sitelerinde kripto cüzdan adresleri paylaşarak bağış talep etmeye başladı.

Bu durum Türkiye resmi makamlarınca Kripto para ve bu teknolojiye olan bakış açısını ortaya koymak açısından kripto topluluğu için çok önemli bir haber. Böylelikle Türkiye’de “özel durum özelinde” kripto paralar ve bu teknolojilerin, insanlığın yararına ve ne kadar kullanışlı olduğu idrak etmiş, kabul etmiş sayılabilir.