AnasayfaKriptoparalarPolkadot, Bulut Hizmeti olan Kabuk Depolamayı Başlattı

Polkadot, Bulut Hizmeti olan Kabuk Depolamayı Başlattı

-

Gelişmekte olan Polkadot ekosisteminin yıldız projelerinden biri olan Crust Network’ten radikal gelişim.

Geçtiğimiz günlerde NGC Ventures, SNZ, HashCIB, DFG, KNS Group ve AU21 Capital gibi yatırımcılarla bir kaç milyon dolarlık Seri A finansman turunu tamamladı. 2020’de Crust Network, Substrate Builders Programına katıldı ve Web3 Foundation’dan bir hibe kazandı.

Polkadot Merkezi Olmayan Bulut Hizmetine Sahip Olacak

Crust Network’ün merkezi olmayan bulut hizmetlerini dünya çapındaki kullanıcılara sunmasının temel aşamalarından biri gerçekleşti. Crust, depolama kaynağı sağlayıcılarının ve depolama kaynağı kullanıcılarının açık bir pazarda işlem yapmasına olanak tanıyor. Bir ağ depolama kaynağı ticaret pazarı olan Storage Market tasarımı ilgi çekiyor. Crust Storage Market’i tanıtmak için, CSM jetonu UniSwap’te ve diğer topluluk etkinlikleri aracılığıyla likidite sağlayan topluluk üyelerine verilmektedir. Gelecekte Crust, Crust Service Market üzerinden de alınıp satılacak olan merkezi olmayan bulut bilişim gibi diğer bulut hizmetlerini uygulamayı planlıyor.

Polkadot parachain aracılığıyla ana ağ lansmanına hazırlanıyor. Crust Network, CC2 Maxwell testnetini ve “Profit Ark I & II” teşvikli testnetini başlattı. “Profit Ark I” test metresi 30 Kasım’da başlatıldı. 50 gün sürmesi planlanlanan testin sonuçları daha sonra paylaşılacaktır. Yaklaşık 1,4 milyon dolar değerinde 320.000 CRU tokeninin tüm testnet katılımcılarına verilmesi planlanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki bölgelerdeki 740’tan fazla düğüm, “Profit Ark I” in bir parçası olarak 40 PB veri depolama alanı sağladı.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?