BTC Analiz: Bitcoin de yaşanan düşüş, piyasa olgunluğunun bir işaretidir

Puan Verin

Bitcoin de yaşanan düşüş trendi, piyasa olgunluğunun bir sinyali olarak görülüyor. 24 saat içinde yaşadığı kayıp %0,6 civarında ve fiyat olarak 56 bin 300 dolar seviyesindedir.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

53 bin 500 dolar desteğini test etti ama kapanışı iyi yaptı !

Geçtiğimiz haftasonu lider kripto para biriminde düşüş, yatırımcıları korkutmuştu. 53 bin 500 dolar seviyesinde oluşan güçlü desteği test etmişti. Fakat o desteği kıramadı. Pazar günün gecesinde TSİ saati ile 03:00 daki kapanışını iyi bir fiyat ile gerçekleştirdi. Desteğin üstünde kapanış yaptıktan sonrada BTC fiyatı 59 bin 100 dolara kadar çıkmıştı.

bitcoin de yaşanan düşüş
BTC/BUSD Grafiği

Şuan içinde bulunduğumuz düzeltme hareketinin etkisi ile Bitcoin düşüş senaryosu, tamamen bir piyasa olgunluğu sinyali olarak görülüyor. Sağlıklı bir ilerleyiş yani yükseliş için bu düşüşün oluşması normal.

Bitcoin’in günlük grafiklerine baktığımızda ise RSI endeksi 50 seviyesinin altında ve 45 değerindedir. 50 günlük hareketli ortalama şu anda 60,7 bin dolar seviyesindedir. 200 günlük hareketli ortalamaya da pararlel olarak bir görüntü oluşturmuş durumda.

50 günlük hareketli ortalama şu anda 60,7 bin dolar seviyesinde: Peki bu ne anlama geliyor?

Bitcoin’in orta vadede, bir düşüş aşamasında olduğunu gösterir. Ancak hala uzun vadeli bir boğa aşamasında olduğu anlamınada gelir. Yani orta vadede düşüş, uzun vadede yükseliş kendini gösteriyor. Bu oluşumu destekleyen bir başka modelde S2FX modelidir.

Değer verdiğimiz bir başka endeks veriside, Kripto para “Korku ve Açgözlülük Endeksi” dir. 33 puandayken bir puan kaybederek 32’ye geriledi. Piyasa olumsuz borsa dinamikleri nedeniyle toparlanma hızını yakalayamadı. Korkuyu satın almak için bir neden olarak kullanıldı. Omicron Varyantı ciddiyetini de koruyor. Bununda tüm piyasalara olan etkisi de yadsınamaz.