Kripto Para Hesabı Nasıl Açılır? Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

Puan Verin

Kripto para hesabı nasıl açılır? Ve nerden başlamalısınız? Kripto dünyasına yeni adım atıyorsanız, Bitcoin, Dogecoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini nasıl satın alacağınızı bilmek ilk başta kafa karıştırıcı olabilir. Kripto para hesabı nasıl açılır sorusunun cevabı çok basittir. Bitcoin cüzdanı açmak ve kripto para almak oldukça kolay.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Kripto para nasıl alınır? Sorusu merak edilen sektörel sorular arasındadır. Kripto para satın almak için önce bir kripto para borsası seçmeniz gerekir. Kripto para borsaları, alıcıların ve satıcıların kripto para ticareti yapmak için buluştuğu bir platformdur. Alım ve satım yaparken paranızdan düşük işlem ücretleri kesilebilir. Dünya’da ve Türkiye’de pek çok kripto para borsası vardır.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Kripto Para Borsaları Arasında Seçim Yapın

Dünyadaki en ünlü kripto para borsaları Coinbase ve Binance’dir. Ülkemizde ise BtcTürk ve Paribu önde gelen borsalardandır. Kripto para hesabı açmak için bu borsaları kullanabilirsiniz. Kripto para piyasaları kullanıcı dostu olmalarından dolayı yatırımcılara kolay satın alma seçenekleri sunarlar.

Bir Hesap Oluşturun

Bir bitcoin cüzdanı açmak için en uygun kripto para borsasına karar verdiyseniz geriye hesap açmak kalmıştır. Bu borsalarda işlem yapmak için hesap açmalısınız. Kripto para satın almayı planladığınız platforma ve miktara bağlı olarak ayrıca kimliğinizi doğrulamanız da gerekebilir.

Bu kimlik onaylama işlemi dolandırıcılığı önlemek ve kanunlara uygunluk açısından önemli bir adımdır. Doğrulama işlemini tamamlayana kadar kripto para birimi satın alamaz veya satamayabilirsiniz. Seçtiğiniz kripto para borsasına kimlik fotoğrafınızı ve selfie fotoğrafınızı göndermeniz gerekebilir.

Para Yatırın

Seçtiğiniz kripto para borsasına bankanız aracılığı ile para aktarmalısınız. Borsaya aktardığınız Türk Lirası ile istediğiniz kripto parayı alabilirsiniz. Bazı borsalar kredi kartı kullanarak para yatırmanıza izin verse de, bunu yapmak son derece risklidir.

Kripto Para Satın Alın

Kripto para hesabı açtığınızda ve hesabınızda para olduğunda, ilk kripto paranızı alabilirsiniz. Kripto para borsalarında Bitcoin ve Ethereum gibi iyi bilinen kripto paralardan, Mana veya Holo gibi daha farklı kripto varlıklara kadar seçim yapabileceğiniz yüzlerce kripto para birimi vardır.

Hangi kripto parayı satın alacağınıza karar verdiğinizde, paraların sembolleri varlıkların isimlerinden farklı olabilir. Örneğin Bitcoin, borsalarda “Btc” olarak kısaltılmaktadır.

Bitcoin Cüzdanı Nedir, Nasıl Açılır?

Bitcoin cüzdanı, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum veya XRP gibi diğer kripto para birimlerini de tutabilen dijital bir cüzdandır. Aslında bir kripto para hesabı açtığınızda Bitcoin cüzdanına da sahip olursunuz.

Bitcoin cüzdanları yalnızca dijital varlıklarınızı tutmak ve korumakla kalmaz. Aynı zamanda kripto paralarınıza yalnızca sizin ulaşmanızı sağlar. Ayrıca bitcoin cüzdanınızın kodunu verdiğiniz herkes size Bitcoin gönderebilir.

Bir kripto para hesabınız varsa aynı zamanda bitcoin cüzdanına da sahip olursunuz diyebiliriz. Aynı bankalarda yer alan hesapların İban’ı olduğu gibi Bitcoin cüzdanlarının da kodu vardır.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel