Kredi kartınızı kullanarak dakikalar içinde kripto para almak çok kolay.

5/5 - (1 vote)

Giriş

Kredi kartı ile bitcoin, ethereum gibi kripto para almak 2013 yılına kadar imkansız görülse de, kripto paraların, tüm dünya ekonomisinde edindiği yer sebebi ile artık büyük ve güvenilir borsalar ve aracı kurumlar ,kullanıcılarına kredi kartı ile bitcoin ve ethereum gibi kripto para alma imkanı sunuyor.

Bu yazımızda Kredi kartı kullanarak bitcoin ve ethereum nasıl alınabilir hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; kredi kartı ile bitcoin alırken, ödeyeceğimiz komisyon, herhangi bir borsada yapacağınız spot işlem komisyonundan daha fazla komisyon ödemek durumunda kalacaksınız. Çünkü kredi kartı ile kripto para alırken, hem aracı kurum hem de kredi kartı şirketi kendi komisyonlarını alacaktır. %1-2 arası bir komisyon söz konusu olabilir.

Changelly ile Kredi Kartı İle Kripto Para Satın Almak

Changelly hesap açmak, üye olmak ile uğraşmak istemeyen, yada acil kripto para ihtiyaçlarını karşılamak için anında, kredi kartı ile kripto para alma imkanı sunuyor. Dilerseniz Changelly internet sitesinde dilerseniz aşağıdaki “Changelly Arayüzünü” kullanarak saniyeler içinde kredi kartınız ile kripto para alabilirsiniz.

Changelly Kullanımı

Changelly 2012 yılından beri kripto para piyasasında olan bir şirket ve son derece güvenilir. Bugün itibari ile kredi kartı kullanarak kripto para satın almanın en kolay yolu; changelly ve onun aşağıdaki arayüzüdür. Aşağıdaki arayüzü kullanarak, kredi kartınızdan Türk Lirası, Dolar ve Euro ödemesi yaparak , bitcoin(btc), Ethereum(eth),Ripple(xrp),Aave(Aave),Cardano(ada),Algorand(algo),Cosmos(atom),Avax(avaxc),Basic Attention Token(bat),Bitcoin Cash(bch),Bnb(bnb),Binance Usd(busd),binance Usd(busdbnb),Chiliz(chz),Dogecoin(doge),Polkadot(dot),Eos(eos),Ethereum Classic(etc),Iota(iota),Link(link),Litecoin(ltc),Decentraland(mana),Polygon(matic),Polygon(maticpolygon),Maker(mkr),Neo(neo),Ravencoin(rvn),Solana(sol),Tron(trx),UsdCoin(usdc),Usd Coin(usdcbsc),Usd Coin(usdmatic),UsdCoin(usdcsol),Tether ERC-20(usdt20),USDT TRC20(usdtrx),Tether(usdtsol),Waves(waves),Nem(xem),Stellar(xlm),Nano(xno),Tezos(xtz), kripto paralarını çok kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Changelly arayüzünü kullanırken hangi kripto parayı hangi ağ için seçtiğinize ve cüzdan adresinizi girerken doğru ağdaki doğru adresinizi girdiğinize emin olmalısınız.

Yukarıda Changelly arayüzünü görmektesiniz. Üzerinde kaydırarak formun tamamına ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki arayüzde de karşılaştığınız ilk ekran ile kaç paralık kripto paradan ne kadarlık almak istediğimizi ayarlıyoruz. Arayüzde Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro ile ödeme yaparak kredi kartınızla kripto para satın alabilirsiniz. Kaç para ve hangi para birimi ile ödeyeceğimizi seçtikten sonra, bir alt sekmede hangi kripto parayı alcağımızı seçiyoruz. Ekran değişim oranını otomatik olarak karşımıza getirecektir. Daha sonra Aşağıda yer alan ve “kullanım koşullarını kabul ediyorum” anlamındaki kutucuğu işaretleyerek “Exchange” yani dönüştür butonuna tıklıyoruz.

Exchange butonuna bastığımızda karşımıza Changelly’nin kripto paralarımızı göndereceği kripto para adresimizi yazıyoruz. Bu aşamada doğru ağdaki doğru adresimizi yazmak çok önemli.

Adresimizi doğru olarak yazıp devam et anlamındaki “Continue” butonuna basınca karşımıza yukarıdaki ekran gelecektir. Bu ekran bizi otomatik olarak kredi kartı ile ödeme sayfasına yönlendirmeli. Eğer otomatik olarak yönlendirmez ise; “Click Here to Redirect” butonuna tıklayarak ödeme sayfasına geçiyoruz.

Bu ekranda işlem dekontumuzu alacağımız eposta adresimizi giriyoruz ve “Devam” tuşuna basıyoruz.

Bu ekranda eposta adresimize gelen doğrulama kodunu girmemiz ve alttaki onay kutularını işaretlememiz gerekiyor.

Ad soyad, doğum tarihimiz ve uğruğumuz kısımlarını doğru bir şekilde doldurduktan sonra adres ekranına giriyoruz.

adres kısmına yakınlardaki bir yerin adresini önce yazıp sonra silerek ilgili formun açılmasını sağlayabilirsiniz. Fatura adresiniz için bu kısımları da doğru bir şekilde doldurduktan sonra devam tuşuna basıyoruz.

Ve sonunda karşımıza kredi kartı veya banka kartı bilgilerimizi gireceğimiz ekran geldi. Bu kısımda banka veya kredi kartı bilgilerimizi doğru bir şekilde doldurup “Şimdi satın Al” butonuna tıkladığımızda ödememiz onaylanıyor yada iki faktörlü onaylama için bankalar arası kart merkezinin sitesine yönlendirerek, cep telefonumuza gelen şifreyi girmemiz isteniyor. Ödeme başarılı bir şekilde tamamlandığında 15dakika içinde belirttiğimiz adrese kripto paralarımız gönderiliyor. bugün itibar ile Kredi kartı ile kripto para almanın en kolay yolu Changelly kullanmak diyebiliriz. Ayrıca Changelly’nin ödeme aracısı MoonPay, son derece güvenilir bir şirket.

Hemen hızlı bir şekilde listede var olan bir kriptompara satın almak istiyorsanız, yukarıdaki Changelly arayüzünü kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kripto Para Borsalarında Kredi Kartı İle Kripto Para Almak

Bitcoin gibi kripto paraların hayatımızda daha fazla yer alması ile artık spot veya türev işlem hizmeti sunan borsalar da kredi kartı ile hesaba para yatırma veya kredi kartıyla doğrudan kripto para alma imkanı sunuyor. Borsalar kredi kartı kullanımında düşük miktarda limitler ile işlem yapmayı tercih ediyorBorsalar kredi kartı ile işlem yapacak olan kullanıcılardan mutlaka kimlik doğrulaması talep edecektir. Ancak yukarıdaki Changelly arayüzünü kullanarak, kimlik doğrulaması yapmadan bitcoin ve diğer kripto paraları saniyeler içinde alıp cüzdanınıza transfer edilmesini sağlayabilirsiniz.