Kripto Para Hangi Bankadan Alınır? Kripto Para Platformu Olan Bankaların Güncel Listesi

5/5 - (1 vote)

Kripto para hangi bankadan alınır? Kripto para platformu olan bankaların güncel listesini sizler için derledik. Bitcoin, Dogecoin, Ethereum ve diğer kripto paraları ve altcoinleri hangi bankadan satın alınır merak ediyor olabilirsiniz. Kripto para birimi satın almak için önce bir kripto para borsası ve banka seçmeniz gerekmektedir. Bankalar aracılığı ile bu borsalara para aktarabilir ve istediğiniz varlığı satın alabilirsiniz. Bazı bankaların ise belirli kripto para platformu ile anlaşmaları vardır.

Pek çok banka kripto para borsalarına para aktarmanıza izin verse de direkt olarak bankalar kripto para satışı yapmamaktadır. Ancak bu bankalar aracılığı ile Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren BtcTurk, Paribu, Bitexen gibi borsalara para aktarmanız mümkün. Bunun için öncelikle bu sitelerden bir hesap açmalısınız ve hesabınıza para aktarmalısınız.

Kripto para hangi bankadan alınır

Kripto Para Hangi Bankadan Alınır?

Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve daha bir sürü kripto para hangi bankadan alınır diye merak edenler için en güncel listeyi derledik. Bu kripto paraları belirli yerlerden alıp satabilirsiniz. Şu an Türkiye’de direkt olarak kripto para satışı yapan banka olmasa da bankalar aracılığı ile para gönderdiğiniz kripto para sitelerinden bu varlıkları alabilirsiniz. Aşağıda borsalara para aktarabileceğiniz bankaların listesi mevcuttur. Kripto para bankadan alınamasa da aşağıdaki bankalardan dolaylı yoldan alınabilir.

 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Fibabanka
 • Yapı Kredi Bankası
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Vakıfbank

Kripto Para Bankadan Nasıl Alınır?

Türkiye’deki bankalarda şu an için kripto para işlemlerine izin verilmiyor. Ancak pek çok banka kripto para borsası olarak çalışan sitelere para aktarmanıza olanak sağlıyor. Bir kripto para borsasında hesap açtıktan sonra para aktararak kripto para varlıkları bankadan alınabilir.

Yatırımcıların sanal para birimleri alıp satmasını sağlayan pek çok kuruluş bulunmaktadır. Türkiye’deki bankalarda hesabı olan kişiler bir döviz alım satımı yapabilmektedir. Ancak ülkemizdeki bankalar kripto paraları henüz kabul etmemektedir. Bitcoin gibi kripto paralar belirli borsalar ile alınabilir. Bu borsalarda hesap açmak ücretsizdir ve işlem ücretleri de çok uygundur. Banka hesabınızdan bu borsalara yatırılan Türk Lirasını kolayca kripto paraya dönüştürebilir ve alım satım yapabilirsiniz. Kripto paralar bankalardan bu şekilde alınır.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bankadan Kripto Para Aktarabileceğiniz Borsalar

Kripto para alıp satmak için pek çok kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Bu borsalara bankadan para aktararak belirli kripto paraları alabilirsiniz. Para transferi ve alım satım yapmak için güvenilir ve işlem hacmi yüksek bir borsayı seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kripto para belirli bankadan borsaya para aktarılarak alınır. Türkiye’de bankaların işlem yaptığı borsaları aşağıda bulabilirsiniz.

 • Binance Türkiye
 • Paribu
 • BTC Türk
 • BitTurk
 • Koinim
 • Bitexen

Kripto para borsası, kripto paraların yatırımcılar tarafından alınıp satıldığı bir platformdur. Bu borsalara kullanmış olduğunuz bankalardan havale ve Eft ile para gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz Türk Lirası ile kripto para alabilirsiniz.