Dogecoin Nedir? DOGE Nasıl Alınır? Güncel DOGE Fiyatı

Dogecoin nedir ve DOGE neden bu kadar popüler oldu? Öncelikle bu coin açık kaynak kodlu bir kripto para birimidir. İlk olarak 2013’te piyasaya sürülen bu kripto paranın logosu ise bir Shiba köpeği görüntüsüne sahiptir. Bu para aslında kripo para piyasasıyla dalga geçmek için piyasaya sürülmüştür bu da Dogecoin nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevaptır. Çok sert fiyat hareketleri yapmasıyla sık sık günceme gelen kripto paranın güncel DOGE fiyatı merak edilmektedir. Dogecoin’i cüzdanlarında tutan ve her şeye rağmen sadık ona sadık kalan bir destekçi topluluğuna sahiptir. Geçtiğimiz yıllarda fiyatı çok yükselse de bir süre sonra sert bir fiyat hareketiyle eski seviyelerine döndü.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Dogecoin satın almak için bir kripto para borsasında bir hesap açmanız gerekir. Dogecoin’i listeleyen popüler borsalar arasında Coinbase, Binance ve Kraken bulunur. Bu borsalarda bir kripto para hesabı açtıktan sonra doge nasıl alınır sorusuna da cevap bulabilirsiniz. Borsaya para yatırmalı ve istediğiniz tutarda dogecoin alabilirsiniz.

Diğer kripto varlıklıklar gibi güncel doge fiyatı da arz ve talebe dayalı olarak artar ya da azalır. Muazzam ve sürekli büyüyen arz göz önüne alındığında, değerlerin son zamanlarda olduğu kadar yüksek olması için talebin muazzam bir şekilde artması gerekti. Reddit isimli sosyal medya platformundaki yatırımcıların etkinlikleriyle ve Elon Musk’ın tweetleriyle çok yüksek seviyelere ulaşan dogecoin fiyatı günümüzde daha stabil bir görüntü çiziyor.

DOGE Fiyatı Ne Kadar? Canlı Piyasa Verileri

DOGE fiyatı ne kadar diye merak edenler için tüm detayları ile DOGE verileri. Serbest piyasa verilerine göre 1 Dogecoin fiyatı 1.13 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 0.067156 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 DOGE satın almak isterseniz de 0,064396 ‘dan alım yapabilirsiniz.

Dogecoin Fiyat

Doge fiyatı son 24 saatte 2.04% değişim ile 1.13 TL’den satılıyor. Popüler meme coinin küresel bazda son 24 saatteki hacmi $ 261,200,959 ve toplam piyasa değeri de $ 8,909,747,314 olarak ekranlara yansıyor.

Bu yazıya oy verin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.