Venezuela Kripto Para Madenciliğini Yasaklıyor

Puan Verin

Venezuela’da Habitat ve Konut Bakanı olarak görev yapan Ildemaro Villarroel, 15 Temmuz günü yaptığı açıklamada büyük ev misyonu olarak bilinen Gran Misión Vivienda projesinin bir parçası olan devlete ait binalarda, iş yerlerinde ve mahallelerde kripto para madenciliğine izin verilmeyeceğini belirtti.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

15 Temmuz günü yapılan açıklamada Ildemaro Villaroel, son günlerde oldukça popülerleşen ve elektrik hatlarına oldukça fazla bir şekilde yük olan kripto para madenciliği ile ilgili hükümetin elektrik arz politikasını belirgin bir şekilde ihlal ettiği ve kripto para madenciliğinde kullanılan her türlü malzemenin aşırı yük tükettiği gerekçesiyle kamu konutlarında yasaklandığını belirtti.

Venezuela devleti tarafından başlatılan Gran Misión Vivienda projesi, hükümetin Amerika Birleşik Devleti tarafından uygulanan yaptırımlarla beraber karşı karşıya kaldığı uzun süreli ekonomik kriz nedeniyle ve buna ek olarak COVID-19 salgının da ortaya çıkmasından sonra düşük gelirli vatandaşlara barınma sağlama projesidir.

Peki Kripto Para Madenciliği Nedir?

Kripto para madenciliği; blockchain zincirlerinde, kripto para transferi ve üretimi için yapılan matematiksel doğrulama işlemlerinin tamamıdır. Bu işlemlerin yapılmasında kullanılan makinelere de madencilik ekipmanları denir. Bu ekipmanların oldukça büyük elektrik gereksinimleri bulunmaktadır.

Hamlenin En Büyük Nedeni Güç Kaynağına Verilen Zarar

Bakan Ildemaro Villarroel, ülkede yaygın olarak yapılan kripto madenciliği faaliyetlerinin hemen hemen her sokaktaki güç kaynağının dağılımına zarar verebileceğini belirtiyor. Ancak 15 Temmuz günü alınan tedbire yapılan eleştirilerin sahipleri, bu durumun kripto para madenciliği yapanlardan dolayı değil altyapıda yapılan çalışmaların yetersiz kaldığından ve ülkede büyük umutlarla yapılan Guri isimli hidroelektrik barajının başarısız olmasından kaynaklı olduğunu belirttiler. Eleştirmenler bunlara ek olarak 2019’da yaşanan ülke genelinde etkisini gösteren bir elektrik kesintisinin de bu nedenlerden dolayı yaşandığını belirttiler.

Muhafızlar Makineleri Topladı

Ülkenin güvenliğini sağlamakla görevli olan Puerto Ordaz Bolivar Ulusal Muhafızları, Bitmain’in üretmiş olduğu 315 adet Bitcoin madenciliği yapmaya olanak sağlayan makineleri ele geçirdi. Ele geçirilen makinelerin sahiplerine ise bu makinelere sahip olmalarına ve bu makineleri çalıştırmalarına olanak sağlayacak izinlerinin bulunmadıkları iletti.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel