Ripple, Asya Pasifik’te genişlemek için bir lider atadı

Finews’ın haberine göre Kevin Lee, firma Asya Pasifik’teki müşteri tabanını hedeflerken Ripple ’ın bölgedeki genişleme stratejisine öncülük edecek.

Lee, ödeme yerleşimleri, dolandırıcılık ve risk yönetimi ile dünya çapında veri ve dijital bankacılık çözümlerinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir isimdir. Şirketin bu adımı olumlu tepkiler alabilir. Ripple fiyatında bir artış gözlenmesede, durağan fiyat ile konumunu koruyabilir.

Mastercard ve Visa’da üst düzey yöneticilik yapmış

Ripple tarafından yeni atanmasından önce Lee, Mastercard, Visa ve dış kaynak hizmetleri sağlayıcısı Fidelity National Information Services’de üst düzey görevlerde bulunmuştur. Tecrübesi oldukça yüksek biridir. Özelllikle Mastercard ve Visa gibi yerlerde bulunması ödeme aracı olma yolunda attıkları hamleleri daha etkili kılacaktır.

XRP’nin Güneydoğu Asya’daki yeni lideri Lee;

Havale ve para transferi piyasasındaki oyuncuları güçlendirerek paranın sınırlar boyunca veri akışı kadar hızlı akmasını sağlamak istiyoruz.

Ripple’ın müşterilerinin yarısının Asya Pasifik merkezli RippleNet ödeme ağında yer alan firma, bölgeyi küresel genişleme çabaları için önemli bir yer olarak tanımladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.