Mark Carney: Dolar yerine kripto para kullanalım

Puan Verin

Sadece Mark Carney değil! Her geçen gün daha da büyüyen kripto para sektörü artık tüm dünya liderleri ve otoritelerinin merceğinde.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, dünyaca ünlü kanal CNBC’de söyledikleri olay niteliğinde oldu. ABD’yi kızdıracak bir öneride bulundu. Amerikan doları yerine yeni bir kripto para oluşturmayı ve rezerv birim olarakta onu kullanmayı önererek tüm piyasaları etkileyecek bir konuşma yaptı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Kripto Paralar bir gereksinim

Bitcoin ve altcoinler yani kısaca “kripto paralar” yakın zamanda bile para kazanma olayı olarak algılanmış ve bu şekilde bir araç olarak kullanılmıştır. Projecisi tarafından hangi amaçla üretildi bilinmez ama kripto para tarihini incelediğimizde bunun tamamen bir gereksinim yani ihtiyaç üzerine doğduğu ortada. Her ne kadar daha sonra para kazanma amaçlı kullanılsada aslında bir ihtiyaçtan dolayı doğmuştur. Özellkle son 2 yıldır u doğrultuda daha fazla çalışma yapılmaktadır. Tabi en son Carney’nin bu çıkışı ile artık gereksinim özelliği daha fazla ön planda.

Dolara rezerv olarak güvenmek zor!

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney’in bu ifadesi aslında merkezi olmayan güvenli ve teknolojik bir varlığa ihtiyaç olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. Rezerv mübadele aracı olarak doların kullanılması güven vermiyormuş. Hatta daha da ileri giderek risk olduğunu söylemiş bulundu.

Konuşmasını aydınlığa çıkarak en çarpıcı cümlelerinden biri de şu ifade oldu: “Çok kutuplu bir dünyada çok kutuplu bir para birimine ihtiyaç var” dedi. Son olarak Facebook’un yeni kripto parası olan Libra’ya da değinerek 2020 de doların tahtını sarsacağını vurguladı. Sadece Libra değil bazı kripto paraların bunun için uygun olduğunu belirtti.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel