Kripto istihbarat firması: Bu Altcoinler Bitcoin’i soluklaştırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto istihbarat firması olarak dünyada faaliyet gösteren Santiment, harici verileri farklı blok zincirlerine güvenli bir şekilde bağlamak için bir ağ sağlayan Chainlink’in (LINK) boğa görünümünde olduğunu iddiaa etti. LINK, Haziran ayının sonlarında platformun teknolojisini kullandığını açıklayan ülkenin ilk ulusal düzeydeki blockchain ittifakı olan Çin’in Blockchain Hizmet Ağı’nın (BSN) 8 Temmuz’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.51 dolara yükseldi.

Ethereum (ETH) ve Ren (REN) ‘in yakın vadede BTC’den daha iyi performans gösterebilir !

Öte yandan Santiment şirketi, Ethereum (ETH) ve Ren (REN) ‘in yakın vadede Bitcoin (BTC) ‘den daha iyi performans göstermeye hazır olduğunu açıkladılar.

Şirkete göre, her bir varlığın üç günlük ortalamalarına üç metrikte bakıldığı söylendi. İlki, Ağ Değeri – İşlemler Oranı (NVT), belirli bir ağda aktarılan değeri (işlem hacmi / belirteç dolaşımı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırılmış. İşlem hacmi piyasa değerine göre düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de geçerli olabilir.

İkinci kıstas, günlük aktif adresler (DAA) ve fiyat farklılığı, bir varlığın fiyat hareketini, günlük olarak o belirli parayla etkileşime giren benzersiz kripto adreslerinin sayısıyla karşılaştırılmış. Metrik, DAA’yı aşağı yönlü bir sinyal olarak geride bırakan fiyat hareketini görüyor.

Üçüncü metrik yani kıstas ise, tüketilen duygu hacmi olarak öne çıkarılmış. Twitter’da piyasa katılımcılarının duygularını ölçen bir parametredir.

Santiment, her bir varlığı basitleştirilmiş bir derecelendirme sistemi kullanarak değerlendirmiştir. Örneğin; 0-10, 0 en fazla düşüş ve 10 en boğa’yı temsil etmektedir. 5, yan konsolidasyonun bir tahminini ifade etmektedir.

Bitcoin (BTC), ortalama 4.5 veya “nötr” değerlendirmesi için NVT’de 2, DAA’ya kıyasla Fiyat Sapması metriğinde 5 ve Tüketilen Duygu Hacmi üzerinde 6,5 puan aldığı görülmüştür.

Ethereum (ETH) ortalama 6,8 (hafif yükseliş / yükseliş) puanı için NVT’de 5, DAA’ya Karşı Fiyat Sapması ve 8’de Tüketim Miktarı’nda 7,5 puan aldığı ortaya çıkmış.

Chainlink (LINK) NVT’de 9, DAA’ya kıyasla Fiyat Farklılaşmasına karşı 5.5 ve Tüketilen Duygu Hacminde 7 puanla ortalama 7.2 puan aldığı açıklandı. (yükseliş / hafif yükseliş)

Ren (REN), ortalama 6,3 puanı için NVT’de 8, DAA’ya Karşı Fiyat Farklılığı ve 7.5 olarak Tüketilen Duygu Hacmi üzerinde 3,5 puan aldı. (hafif yükseliş)

Kripto istihbarat firması: Bu Altcoinler Bitcoin’i soluklaştırıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin