Dev Banka Kripto Para Üretecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Bu grup dünyanın en büyük beşinci bankası olan MUFGT’nin sahibi. Çıkartacakları kripto parayı 2020’nin ikinci yarısında kesin olarak bu banka üzerinden çıkarmayı planladıklarını açıkladılar.

Japon Yeni ile Aynı Fiyatta Olacak

Geçtiğimiz aylarda açıklama yapan MUFG Token yetkilisi yeni çıkartacakları tokenin değerini Japon Yeni ile 1:1 oranında sabitleneceğini belirtti. Bu neden MUFG Token’in blockchain tabanlı bir Stablecoin olacağı kesinleşmiş oldu.

Stablecoin Nedir?

Stablecoin olarak adlandırılan kripto paralar, birimi herhangi bir para birimi ile sabit tutulan kripto paralardır. Bu kripto paraların en büyük örnekleri Amerikan doları ile sabitlenen USDT ve USDC’dir. Ancak bu kripto paralar sadece üretildiği platform üzerinden işlem görmektedir. Bu nedenden dolayı fon gönderimi yaparken hangi platformlarda işlem gördüğüne bakmanız gerekmektedir.

Beş Yıl Önce Duyurulmuştu

Yaklaşık olarak beş yıl önce duyurulan MUFG Token projesi birkaç kez ertelenmişti. 2018 ile 2019 yıllarında tokeni çıkartmayı planladıklarını ancak başaramadıklarını belirtti. Eğer son belirttikleri tarihte yani 2020’nin ikinci yarısında tokeni çıkartmayı başarırlarsa Japonya’da dijital para birimi yayınlayan ilk banka unvanına sahip olacaklar.

Neden Dijital Para Üretecekler?

MUFG Token projesi 2015 yılında başlatılmış bir blockchain projesidir. Bu projenin asıl amacı anında eşler arası işlemleri kolaylaştırmak ve bir blockchain ağı üzerinde çalışmalar yapmaktır. Ancak çokça gecikmeye uğrayan proje 2020’nin son yarısında kullanılmaya başlanması planlanıyor.

Hironori Kamezawa yani MUFG projesinin CEO’su, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın yerel bir haber kanalı olan Mainichi Shimbun’a çıkarak planlarını proje meraklıları ile paylaştı. Aynı zaman tecrübeli CEO, MUFG projesinin ortağı olan Recruit Group ile birlikte kripto para birimleriyle çalışan bir mobil perakende ödemeleri başlatmayı düşündüklerini ve bunun üzerine çalıştıklarını belirtti ve yaklaşık olarak 1 milyon Recruit üyesi olan mağazaların bu projeye kaydolduklarını açıkladı. CEO aynı zamanda bu projenin herkes tarafından açıkça kullanılabileceğini de ekleyerek bu projeye katılmayan mağazalara ise MUFG Token ile hizmet sunmayı planladıklarını açıkladı.

Dev Banka Kripto Para Üretecek

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.