Cashaa Hacklendi! Zarar Minimum 336 BTC

Puan Verin

Hindistan’ın Delhi şehrinden yapıldığı tahmin edilen saldırının sonucundan Cashaa ’nın hesaplarından 336’dan fazla Bitcoin’in kayıplara karıştığını bildirildi. Cashaa’nın bu saldırıdan sonra sadece çalınan Bitcoin‘ler ile zararının günümüz kuruyla minimum 3 milyon 114 bin dolar olduğu belirlendi. Ancak tüm işlemlerini durduran şirket hala zarar etmeye devam ediyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Şirketin CEO’su Gaurav, saldırıda cüzdanlarından sadece birinin hedef alındığını ve bu cüzdandan hackerin hesabına 336’dan fazla Bitcoin gönderildiğini belirtti. Saldırının merkezi olarak Hindistan’ın Delhi şehri olduğundan şüphelenen Gaurav, Delhi’deki suç bürosuna bu saldırı ile ilgili bilgi verdi.

Şirket hackerin sisteme nasıl sızdığı konusunda da fikir sahibi ancak tam olarak emin olamadıklarını da belirtiyorlar. Cashaa, bir kullanıcılarının para çekme işlemi gibi transfer işlemlerini yaptığı bilgisayarına virüs bulaştırdığını ve hackerin sisteme bu şekilde sızdığını belirtti. Şirketin siber güvenlikten sorumlu çalışanına göre virüsü bilgisayarına bulaştıran kullanıcı 10 Temmuz’da bir işlem yaptı ve virüs sayesinde hacker bu işlemden haberdar oldu. Böylelikle sisteme sızarak hack işlemini gerçekleştirdi. Bitcoin’lerini depo etmek ve saklamak için Blockchain firmasını kullanan Cashaa’nın hacklenmesi Blockchain firmasını kullanan diğer kullanıcıları şüpheye düşürdü.

Diğer Kripto Para Borsalarından Destek

Binance başta olmak üzere, WazirX, Bitbns ve CoinDCX yaşanan hack olayından sonra hızlı bir şekilde Cashaa’ya destek verdi. CEO bu destekten dolayı teşekkür etti ve bu tür yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Bu borsalarla beraber birçok borsaya çalınan Bitcoin’lerin bazı borsalara rağmen aklanmasının önüne geçmek için hackerın adresi paylaşıldı.

Cashaa Bazı Kripto Para Borsalarına Tepkili

Cashaa’ya göre çalınan Bitcoin’ler olaydan sonra küçük miktarlara bölünerek sayısı belirlenemeyecek kadar fazla olan cüzdanlara gönderdi. Bu transfer işlemleri takip edilmeyi zorlaştırmak adına yapılan ve çoğu hack işleminden sonra yapılan bir taktiktir. Ancak Cashaa’nın tek sorunu da bu değil. Bazı kripto para borsalarının çalınan Bitcoin’leri aklayacaklarından emin olduklarını dile getiren Cashaa bu tarz borsaların hack işlemlerini daha fazla tetikleyeceği ve hackera açık bir kapı bıraktığı için faaliyetlerinin durdurulması gerektiğini söyledi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel