Cashaa Hacklendi! Zarar Minimum 336 BTC

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Hindistan’ın Delhi şehrinden yapıldığı tahmin edilen saldırının sonucundan Cashaa ’nın hesaplarından 336’dan fazla Bitcoin’in kayıplara karıştığını bildirildi. Cashaa’nın bu saldırıdan sonra sadece çalınan Bitcoin‘ler ile zararının günümüz kuruyla minimum 3 milyon 114 bin dolar olduğu belirlendi. Ancak tüm işlemlerini durduran şirket hala zarar etmeye devam ediyor.

Şirketin CEO’su Gaurav, saldırıda cüzdanlarından sadece birinin hedef alındığını ve bu cüzdandan hackerin hesabına 336’dan fazla Bitcoin gönderildiğini belirtti. Saldırının merkezi olarak Hindistan’ın Delhi şehri olduğundan şüphelenen Gaurav, Delhi’deki suç bürosuna bu saldırı ile ilgili bilgi verdi.

Şirket hackerin sisteme nasıl sızdığı konusunda da fikir sahibi ancak tam olarak emin olamadıklarını da belirtiyorlar. Cashaa, bir kullanıcılarının para çekme işlemi gibi transfer işlemlerini yaptığı bilgisayarına virüs bulaştırdığını ve hackerin sisteme bu şekilde sızdığını belirtti. Şirketin siber güvenlikten sorumlu çalışanına göre virüsü bilgisayarına bulaştıran kullanıcı 10 Temmuz’da bir işlem yaptı ve virüs sayesinde hacker bu işlemden haberdar oldu. Böylelikle sisteme sızarak hack işlemini gerçekleştirdi. Bitcoin’lerini depo etmek ve saklamak için Blockchain firmasını kullanan Cashaa’nın hacklenmesi Blockchain firmasını kullanan diğer kullanıcıları şüpheye düşürdü.

Diğer Kripto Para Borsalarından Destek

Binance başta olmak üzere, WazirX, Bitbns ve CoinDCX yaşanan hack olayından sonra hızlı bir şekilde Cashaa’ya destek verdi. CEO bu destekten dolayı teşekkür etti ve bu tür yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Bu borsalarla beraber birçok borsaya çalınan Bitcoin’lerin bazı borsalara rağmen aklanmasının önüne geçmek için hackerın adresi paylaşıldı.

Cashaa Bazı Kripto Para Borsalarına Tepkili

Cashaa’ya göre çalınan Bitcoin’ler olaydan sonra küçük miktarlara bölünerek sayısı belirlenemeyecek kadar fazla olan cüzdanlara gönderdi. Bu transfer işlemleri takip edilmeyi zorlaştırmak adına yapılan ve çoğu hack işleminden sonra yapılan bir taktiktir. Ancak Cashaa’nın tek sorunu da bu değil. Bazı kripto para borsalarının çalınan Bitcoin’leri aklayacaklarından emin olduklarını dile getiren Cashaa bu tarz borsaların hack işlemlerini daha fazla tetikleyeceği ve hackera açık bir kapı bıraktığı için faaliyetlerinin durdurulması gerektiğini söyledi.

Cashaa Hacklendi! Zarar Minimum 336 BTC

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.