Son 6 ayın düşüş trendi kırıldı, sonraki hamle ne olacak?

BTC, son 6 ayın düşüş trendi ni kırarak sonraki hareket için hazırlanıyor. Bitcoin’in %7 den fazla artmasıyla piyasaya hayat verdi. İlk 100 kriptopara içinde ciddi artışlar yapanlar var. En büyük artışıda Bitcoin SV yaptı. %100 e yakın artış sağladı.

Ters kafa ve omuz hareketinde dip kırıldı

Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar, Bitcoin boğalarının son altı ay içinde geçirdiği düşüş trendinin ters kafa ve omuzların tabanının da bulunan 6500 dolar seviyesinin aşıldığını görünce sevindiler. Kritik bir sınır olan o seviye BTC için ölüm anlamına geliyordu.

Şimdi ise sırada yükseliş trendi hareketleri var. Nasıl olacak? Onu zaman gösterecek bize. Yalnız unutulmaması gereken bir şey var. O da BTC’nin son kez de olsa bir düşüş yaşayabileceği ihtimali. Bu tahminin tutması mümkün görünüyor ama aksi durum hareketi ile boğalar zafere doğru hareket ederler.

Tekrar bir Bitcoin düşüşü, Altcoinleri fena halde düşürebilir

Aslında piyasalar genelde döngüseldir. Ve birden fazla zaman aralığında benzer davranış sergileyebilir. Belirli oluşumlar ve kurulumlar düzenli olarak tekrarlanır. Bunun nedeni piyasaların nadiren değişen piyasaya katılan yatırımcıların duygusal ve psikolojik durumları tarafından yönlendirilmesidir. Piyasanın en dikkat çekici değişkenliklerinden biridir bu durum. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir.

2018 Yılını hatırlayalım

O yılda neler olduğunu az çok hatırlarsınız. Bitcoin kriptosunun koca bir balon olduğunu defalarca yinelediler. Bunu da 2017 yılındaki muazzam artışın hemen sonrasında gelen ciddi düşüşe dayandırarak söylüyorlardı. Ama işin aslı ise piyasa kripto paralara henüz ısınmamıştı yani ciddi artışlar için vakti erkendi. Tamamen yatırımcı psikolojisi ile hareket etmişti. Kararlı ilerlemesini zamanla daha da iyi yapacağını artık tahmin edebiliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.