BTC Yorum: Bitcoin de Dönüş Başladı mı?

Puan Verin

BTC yorum analizimiz ile haftaya bir başlangıç yapıyoruz. Pazartesi sabahına her ne kadar yeşil mumlarla uyanmış olsakta, içimizdeki ayı korkusu henüz dinmiş değil. Peki bu yeşil mumlar neyi ifade ediyor, gerçekten Bitcoin de dönüş başladı mı?

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin Yorum Analizinde Borsaların Sıcaklık Haritası

Bitcoin yorum analizlerinde öne çıkan en etkili başlıklardan biride ABD borsalarındaki pozitif tablo oldu. ABD borsalarının sıcaklık haritalarına baktığımızda, Dow Jones üst üste beş gün yükseliş gösterdi. Öte yandan S&P ile Nasdaq yedi haftalık düşüş serisini kırmaya hazır gibi duruyorlar. Ama ABD borsaları Anma Günü dolayısıyla kapalı olacağı için borsaların açılmasını bekleyebiliriz.

Tablo böyle olunca kripto paraların bu duruma karşı tepkisi olumlu karşılandı. Bitcoin ve altkoinlerde güne yükseliş ile uyandık. Lider kripto para güne %6 yükseliş ile başladı. Binance borsasında 30.928 doları gördü. Majör altkoinlerin çoğu %6 ile %15 arasında artış yaşadı.

dow jones sıcaklık haritası
Kaynak: TradingView

NASDAQ Etkisi Kriptoparalara Olumlu Yansıdı

Dün açıklanan FED tutanakları, beklenenden yumuşak geldi. Beklentileri de karşılıyor olmasından ötürü kısa bir süreliğine ABD endeksleri ve dolar endeksinde hareketli saatler yaşadık. Nasdaq (NDX) ve S&P500 (SPX) endekslerinin, pozitif tepkiler vermeleri kripto para piyasasında pozitif tepki aldı. Öte yandan resesyon endişelerinin giderek daha da büyüdüğünün fark edilmesi, korku endişesini arttırdı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinde İbre “En Yüksek Korku” Seviyesinde

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi önemli bir veriye işarettir. Piyasa yükselirken insanlar açgözlü olma eğilimindedir. Bu da FOMO‘ya neden olur. Yatırımcılar genellikle kırmızı mum gördü mü satma eğiliminde olurlar. İşte piyasadaki yatırımcıların duygu haritasını gösteren korku ve açgözlülük endeksi, bizler için önemli bir analiz aracı olmaktadır.

Bitcoin de korku ve açgözlülük endeksi %10 seviyesinde ve bu da “Extreme Fear” yani en yüksek seviyede korkuya işarettir. Satış baskısı yaratan yatırımcı sayısı daha fazla görünüyor.

bitcoin korku ve açgözlülük endeksi
Kaynak: Alternative

LUNA Vakası Henüz Yeni Olduğu İçin Yatırımcı Endişesi Büyük!

LUNA Vakası öyle basite alınacak bir olay değildi. Binlerce yatırımcının portföyündeki paralar bir gecede buhar oldu. 30 milyar dolarlık LUNA ve öte yandan günlük en az 70 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan LUNA vakfına ait stabilkoin UST‘nin erimesi herkesi şok etti.

Şirket yetkilileri bu durumu kurtarmak adına eski tokenleri LUNA Classic ve UST Classic olarak bıraktı yerine yeni LUNA‘yı doğurdu. Ve tamamen merkeziyetsiz hale getirdi. Yeni LUNA coinin borsalarda satışı başladı. Ve 30 doları gördükten sonra 10 kat düşüş yaşadı. 3 dolara kadar geriledi ve son olarak 6 dolardan işlem görüyor. Bu durum yine yatırımcıların canını fena sıktı.

Peki Bitcoin de Dönüş Başladı mı?

Bitcoin için henüz dönüşün başlayıp başlamadığını anlamamız için direnç seviyelerinin aşılması lazım. Haftalık ve aylık kapanışların sağlıklı yapılması gerekiyor. RSI uyuşmazlığının olmadan bir yükseliş kaydetmesi şart. Yinede dönüş kararı her zaman olduğu gibi yatırımcıya bırakılır. Buna karar verecek kişi sizsiniz. Piyasada yaşanan önemli temel analiz etkilerini ve teknik göstergeleri sizlere aktarıyoruz. Bunları okuduktan sonra karar yatırımcının olmalı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel