Kava Coin Nedir?

Birçok ünlü analist DeFi endüstrisinin tüm blockchain ekosistemini büyük ölçüde etkileyebileceğini savunuyor. Cosmos tarafından desteklenen proje Tendermint çekirdeği üzerine inşa edilmekle beraber 2019 yılında Binance IEO’yu başarılı bir şekilde atlattı.

Kava Coin, kullanıcılarına kripto para birimleri üzerinden teminatlı kredi hizmeti sunmak istiyor. Bu hizmet ile birlikte kullanıcılar tarafından Maker DAO’nun sunduğu hizmete benzetiliyorlar. Ancak Maker’ın hizmeti yalnızca ERC-20’yi ve Ethereum’u destekliyor. Kava Coin ise herhangi bir kripto para üzerinden teminatlı bir şekilde borç sağlayabilecek.

Teminatlı kredi hizmeti sunmak isteyen Kava platformu, birçok aşama için kendi tokeni olan Kava Token’i kullanırken bunun yanında varlık teminatı tarafından desteklenen bir stabil kripto para olan USDX’i kullanıyor.

Şimdiden Büyük Destek Topladılar

Kava CoinRipple, Cosmos ve Arrington Capital gibi büyük ve başarılarını kanıtlamış platformlar tarafından destek görmeye daha proje başındayken başladılar.

Kullanmak İçin Mal Varlığınız Olmalı

Normal bankalardan teminatlı kredi alırken nasıl bir mal varlığınız olması gerekiyor ise Kava Coin hizmetinden yararlanmak için bir mal varlığınızın olması gerekiyor. Bu mal varlığı ev, araba veya arsa gibi büyük değerlere sahip olması gerekiyor.

Değerini Uçuran Geri Alım

Kava Coin’in işlem hacminin büyük bir bölümü dünyanın en bilindik kripto para borsası Binance’de dönmektedir. Geçtiğimi aylarda Kava’nın geliştirici ekibi tarafından açıklanan bilgiye göre Binance üzerinden değeri 1,5 milyon doları bulan bir geri alım yaptıklarını paylaşmıştı. Bu paranın ise topluluk programları, ekosistem girişimleri ve gelirli kalkınma hibeleri için kullanacaklarını belirtmişlerdi.

Kava ekibinin bu haberi duyurmasının ardından ise Kava Coin’in değeri hızlı bir şekilde %26 civarı bir değer artışı kazanmıştı. Haberin yayınlanmasından önce 1.16 dolar seviyelerinden işlem gören Kava Coin, haberin yayınlanmasından sonra 1.45 dolar seviyelerine ulaşmıştı. Değerine değer katmaya devam eden Kava Coin, son 24 saat içerisinde yüzde 7.32 değer kaybına uğramasına rağmen hacmini 690 milyon dolar seviyelerine, birim değerini ise 1.88 dolar seviyelerine çıkartmayı başarmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.