Davos zirvesinde bir ilk ! Kriptopara girişimcisini çağırdılar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Davos öncesinde önemli gelişmelerin yaşandığı hareketli bir dijital sektör yaşanmaktadır. Daha önce kriptopara reklamlarına yasak getiren, sonra yasağı kaldıran Facebook şimdide kendi kriptoparasını çıkarıyor. Libra ile giriş yapmaya çalışan Facebook, beklendiği gibi çok sıcak bir karşılama alamadı. Attığı kripto para adımı umduğu gibi gitmesede büyük yankı uyandırdığı kesin. Libra için engellerin yakın zamanda kalkıp kalkamaycağı bilinmez. Fakat bu kriptonun sancılı süreci bittikten sonra büyük çıkış yapacağı yönünde iddaalar fokurdamıyorda değil. Daha önce Paypal’ın başkanlığını yapan şimdide Facebook Messenger’ın başında olan David Marcus Davos’taki 2020 toplantısına davet edildi.

Arcane araştırmasına göre “Kriptoparalar” Davos’a damga vuracak

En ilginç tartışmalara sahne olacak Davos zirvesi, 23 Ocak’ta yapılacak. Şüphesiz toplantının en dikkat çekici konukları kripto alanında, David Marcus ve Neha Narula’nın yer alması olacak. Güvenilir bir dijital para birimi ve dijital para birimlerinin geleceğini şekillendiren trendlerin konu alınabileceği yönünde tartışmalar yaşanabilir.

Dolar rezerv parasına karşı mı gelecek kriptoparalar, yoksa sadece geleceğini şekillendirmek için mi çabalayacak bu sektör artık onu zaman gösterecek.

Toplantıdaki konuşmalar, kripto paraların fiyatında keskin oynamalar yaratabilir

Her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen bir zirve. Büyük ilgi gören Dünya Ekonomik Formu (World Economic Forum) toplantısında konuşulan ve karar verilen konular oldukça önem arz ediyor. Piyasalar hakkında yapılan yorumlar da piyasadaki varlıkların fiyatlanmasında büyük rol alıyor. Bu yıl ilk defa kripto para girişimcilerinin katılım sağlaması yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekmiş durumda. Buradan çıkacak kararlar veya yorumlar piyasa fiyatlanması açısından önemli olacaktır. Bitcoin ve altcoinlerin fiyatlarında keskin hareketler beklenebilir. Konuşmacıların tamamen konuşma sertliğine ve görüşlerine göre ibre alacak bir pozisyon söz konusu.

Davos zirvesinde bir ilk ! Kriptopara girişimcisini çağırdılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin