Kısaltılmış Adıyla ICX Yani ICON Nedir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

ICON, 2020 yılının ilk çeyreğinde değerini 4 katına çıkarmıştır. Ethereum, QTUM ve Bitcoin gibi popüler kripto paraları birbirine bağlayan bir blockchain platformudur. ICON Token’in temel anlamda 2 farklı kullanım alanı bulunmaktadır. İlk amacı kripto para birimleri arasında aracı bir kripto para olarak kullanmaktır.

DEX Reserve adlı firma üzerinden döviz kurunu belirleyen ICX farklı kripto paralar ile işlem yapılmasını sağlıyor. Son zamanların popüler kripto paraICX‘in bir diğer kullanım amacı ise U-Coin için kullanılmasıdır. U-Coin, Kore Üniversitesi’ne sağlanmak üzere ICON blockchain ekibi tarafından hazırlanan bir DApp tokenidir. ICON Token’in bunların dışında ufak bir kullanım alanı daha bulunmaktadır. Bu kullanım alanı bir ICO platformunda kullanılmak üzere ERC-20 gibi bir token olarak kullanılmasıdır.

ICON Yenilikçi Bir Yol İzliyor

ICON’un ilk ana hedefi bütün kripto paraları arasında bir bağ kurmaktır. Ancak bununda temel nedeni sisteme binen ağır veri yükünü hafifletmektir. Bu amaçla yola çıkan ICON çoğu sektördeki bir eksikliği tamamlıyor. Günümüzde büyük ve küçük birçok sektör gelişen ve büyüyen bir dijitalleşme içerisinde. Bu büyüme ve gelişme beraberinde büyüyen bir veri yükü de ortaya çıkıyor. ICON bu amacını başarıyla gerçekleştirmeyi başarırsa, günümüzde yaşanan sistem çöktü ve sistem yoğun gibi günlük hayatımızda karşılaştığımız birçok sorun artık ortadan kalkacak gibi görünüyor. Bu sorunların en çok yaşandığı belediye sistemleri, hastaneler, bankalar ve eğitim sektörü ICON sayesinde rahat bir nefes alacak gibi duruyor.

ICON Token Nasıl Çalışıyor?

Loopchain teknolojisine benzer bir blockchain olan ICON, akıllı kontrat özelliğini kullanabilen, yüksek performansa sahip bir blockchaindir. Loopchain esasen bir döngü ürünüdür. Bu özellik sektörün isteklerine göre şekillenebilen esnek bir özelleştirmeye olanak sağlayan bir teknolojidir. ICON, bu konuda tüm blockchain evreninde yeni bir teknolojinin başlangıcı olabilir. Bu konuda öncülüğü eline almak isteyen ICON eğer başarılı olurlarsa tüm sektörlerde sorunsuz bir şekilde çalışabileceği belirtiliyor.

Kısaltılmış Adıyla ICX Yani ICON Nedir?

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.