Bloomberg ‘den çarpıcı iddia!

Bloomberg, bugün yaptığı bir açıklamada, BTC’deki düşüşün devam edebileceğini bildirdi. Yayımlanan habere göre gündelik kapanış hareketlerinin karşılaştırılmasıyla beraber bir varlığın genel fiyat gücünün belirlenmesinde kullanılan GTI GS göstergesinin, BTC’de aşırı satım bölgesinde yer almadığını belirtti.

Ed Moya ‘ya göre düşüş devam edebilir !

Türkiye saati 10:35 itibariyle 8,386 dolardan işlem gören BTC ile ilgili, Oanda’nın analisti Ed Moya da birtakım açıklamalarda bulundu. Moya’ya göre, “Sanal para piyasasının neredeyse tamamı, alım ve satım için regüle edilen yeni piyasanın düşük enerjili başlangıç yapmasıyla beraber düşmeye devam ediyor.”

Shawn Cruz da 9 bin doların kırılmasından sonra yatırımcıları BTC üzerinde satışa yönlendirmiş olabileceğini söyledi. Ayrıca alternatif anlamda güvenli varlıklara geçişin de yapılabildiğini düşündüğünü iletti. Cruz bunlara ek olarak, “BTC’deki düşüş sırasında bonolarda da mükemmel bir yarış vardı. Aslında bu durum da bir etken sayılabilir” dedi.

Miller Tabak hisse senedi stratejisti olarak görev yapan Matt Maley ise BTC’deki düşüşü destek seviyesine bağladı. Maley açıklamasında, “Geçtiğimiz yaz aylarında 9300 dolara kadar yükseliş trendi gösteren BTC daha sonra 4 defa düştü. Bu düşüşlerde bölgeden sıçramakta olduğu için aslında destek seviyesi sağladı. Kırıldığı zaman ise stop emirleri kilitlendiği için düşmeyi sürdürdü” dedi.

Bitcoin’in düşüşüyle ilgili son yorum Mati Greenspan’dan geldi. Kripto paraların korelasyonsuz bir varlık sınıfı olarak gösterilmesiyle beraber ABD hisselerinde BTC’den önce görülen düşüşün incelenmesi gerektiğini söyleyen Greenspan, “Söz konusu kırılma bence Bakkt idi. Yatırımcılar aylardır çok büyük umutlarla bu söylentiyi duyuyordu. Ancak şimdilerde neredeyse tamamı hayal kırıklığı olan bu tür haberleri sattı” açıklamasını yaptı.

BTC’deki Düşüş Devam Edecek mi?

Bu konuyla ilgili devam eden pek çok yorum söz konusu. Ayrıca birçok platformda da Bitcoin’deki düşüşün devam edeceğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Yatırımcılar yorumların etkisinde kalarak yatırım yapmaya veya yapmamaya başlamak yerine BTC grafiklerini uygun bir şekilde analiz etmelidir. Ayrıca Bitcoin son dakika haberleri konusunda da genel bir takip sürecine dahil olması gereken yatırımcıların, düşüşün devam etmesine yönelik olan bu süreçte en azından BTC yatırımı yapmaması mantıklıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.