Bitcoin fiyatı 27 bin doları, piyasa değeri ise yarım trilyon doları aştı

bitcoin fiyati
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Bitcoin fiyatı, öyle görünüyorki 30.000 doları aşmak için ivmesel hareketlerine devam ediyor.

Lider kriptopara Bitcoin, 27 Aralık’ta 27.000 doları geçerek, hafta sonu rallisine devam ediyor. BTC’nin piyasa değeri ilk kez yarım trilyon doları aşarak tarihi zirvesini her yönden tazelemiş oldu.

CMC BTC Piyasa değeri

Bitcoin piyasa değeri ile 500 milyar doları aştı

Bitcoin için 24.000 dolarlık direnç seviyesi önemli bir yerdi. Bu seviyenin kırılımı ile birlikte yeni rekorlar ard arda gelmeye başladı. Kırılımdan sadece üç gün sonra zirve seviyeleri gelmeye başladı. Dijital altın sadece Aralık ayında 10.000 dolar artış yaptı. Son iki aylık süreci değerlendirdiğimizde ise tam iki kat artarak şaşırtmaya devam ediyor.

Şirketlerin piyasa değerleri

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 510 milyar doları aşarak tarihi zirveye ulaştı. Dijital piyasa açısından çok önemli bir olay olduğunu küçük bir kıyasla örnekleyebiliriz. Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway, dünyanın en büyük onuncu şirketi konumundadır. Ve an itibari ile Bitcoin bu şirketin altında yani 11.sırada yer alıyor. Aslında daha düne kadar Visa şirketinin koltuğuydu bu sıralama ama bugün itibari ile bu değerli sıra artık BTC ‘nin olmuştur.

Boğa döngüsünü ele aldığımızda, 2017’den farklı ve daha sürdürülebilir bir görüntü veriyor. Bir çok yatırımcı önümüzdeki aylarda daha fazla yükseliş bekliyor. Bunun nedenleri arasında kurumsal satın alma çılgınlığı, daha güçlü temeller, borsalarda daha az kullanılabilir arz ve perakende alıcılardan nispeten az ilgi var.

Bitcoin güncel fiyatı

Serbest piyasa verilerine göre 1 Bitcoin fiyatı 469,836.76 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 29,402.00 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 BTC satın almak isterseniz de 27.818,70 ‘dan alım yapabilirsiniz.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte 0.48% değişim ile 469,836.76 TL’den satılıyor. Dijital altının küresel bazda son 24 saatteki hacmi $ 13,713,524,096 ve toplam piyasa değeri de $ 559,964,565,256 olarak ekranlara yansıyor.

Bitcoin fiyatı 27 bin doları, piyasa değeri ise yarım trilyon doları aştı

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.