Bitcoin analizi: Simetrik bir üçgen oluşturan BTC’de büyük hareket bekleniyor !

Puan Verin

Bitcoin analizi hem 4 saatlik grafikte hem de günlük MA50 pembe çizgisini takiben 9400 dolar civarında işlem görmeye devam ediyor.

Sıkıcı ve kendini tekrarlayan paralel hareket bir hafta önce başlamıştı. 9200 doların altındaki küçük bir aksaklığa rağmen, işlem aralığının Bitcoin gibi bir para birimi için oldukça istikrarlı olduğunu söyleyebiliriz. 9200 – 9500 dolar bandında hareket etmektedir.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin analizi: Bandı hangi yönde kırabilir? Sırada bizi ne bekliyor?

Aslında busoruya şu cümle ile başlarsak iyi olacak. “Tarihin bize öğrettiği gibi, Bitcoin uzun süre bir noktada kalmayı kesinlikle sevmiyor.” Muhtemelen önümüzdeki haftasonu boyunca gerçekleşecek vahşi bir hareket bizi bekliyor olabilir. Buna hazırlık yapsak iyi olacaktır. Pozitif veya negatif bu volaliteyi kaldırmak her kalbe uygun olmayabilir.

4 saatlik grafiğe şöyle bir baktığımızda, Bitcoin’in simetrik bir üçgen oluşturduğunu görebiliriz. Bu, fiyatın pekiştirdiği sıkı aralığı ve her iki senaryonun da yani yükseliş ve düşüşün geçerli olduğu gerçeğini vurgulamaktadır.

BTC tarihinde sürekli yaşanan bu gelişme, bizi dikkatli olmaya çağırıyor. Risk almak veya almamak arasında bir karar vermek gerektiğini biliyoruz. Günlük RSI da konsolide oluyor ve şu anda 46 yatay çizgi için adeta bir şovalye gibi savaşıyor. Boğa senaryosu için işaret bir işaret bekliyorsak eğer bu 50 – 52 alanının üzerinde bir kırılma ile gerçekleşecektir. Bu kırılma gelmediği sürece ise ayı hareketi için tetikte kalsak iyi olacaktır.

Kısa vade için gerçekleşecek destek ve direnç seviyeleri

İlk önemli direnç seviyesi, 50 günlük hareketli ortalama çizgisi (pembe çizgi) ile birlikte 9400 dolar olacaktır. Sonraki direnç seviyesi lider kripto için önemlidir. 7 günün en yüksek fiyatı olan 9600 dolar seviyesi kilit nokta diyebiliriz. Orası aşılırsa 9800 – 9850 dolar civarında olan sarı inen trend çizgisi takip edecektir.

Destek noktaları.. İlk destek seviyesi son dört günün en düşük fiyatı olan 9230 dolardır. Eğer bu seviyeyi aşağı yönde kırarsa, bu haftanın düşük seviyesi olan 8900 $ – 9000 $ alanı bizi bekliyor olacaktır.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel