Bitcoin aksiliklere rağmen etkileyici bir şekilde ayakta duruyor

Puan Verin

Küresel finansal kriz ve COVID-19 yayılımı kargaşası henüz sıcak iken Bitcoin (BTC), yeni yatırımcıları çekmeye devam ediyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!
  • Dünya borsaları bugün de düşüş gösterdi.
  • Bitcoin ve Altın değerlendi.
  • Teknik analizler krizin gölgesinde kaldı.

Bütün ülkelerin kabusu olmaya devam eden salgın hastalık devam ediyorken, bazı enstrümanlarda artış gözlenmesi yatırımcıların kaçıştığını bir daha göstermiş oldu.

Dün tekrar 6 bin dolar seviyesini test etmeye çalışan BTC, %11 değer alarak yine 6660 seviyelerine döndü. Bu yükselişi ile teknik analizlere ters düşmüş olsada, bu değerli dijitalden beklenen bir davranıştı.

Borsalar düşüyor, Kripto Paralar yükseliyor

S&P 500, DOW 30 ve Nasdaq gibi majör borsalar en az %4 düşüş ile işlem görürken, Bitcoin aksine %11 değer kazandı. Dünya borsalarına bağlı şirket hisseleri gün be gün kan kaybediyor. Bu yatırım kanallarından kaçanlar kendilerini güvenli limanlara yani arzı sınırlı yatırımlara yönlendiriyor. Kripto Paralar, altın ve gümüş gibi sayısı ve miktarı belli araçlar ilgi görmeye devam edecek gibi duruyor.

Yıllık geliri 2 milyar dolar olan dünya devi şirketin iflas vermesi ve bazı şirketlerin daralmaya gitmesi borsa hisslerini tepe takla ediyor. Geçtiğimiz günlerde dev firma H&M, çalışma saatlerinde yapılacak düzenleme ile birlikte şirketin personel çıkaracağını ve bazı kaynaklarda kısıtlama yapacağını duyurdu. Bunun gibi bir çok örnek var. Bu yaşananların faturası hisselere olduğu gibi yansıdı.

Bitcoin ve Altın değer aldı

Bitcoin ve altın cephesine baktığımızda ciddi artışın yaşandığını söyleyebiliriz. Altının ons fiyatı %1.47 değer kazandı. Aynı şekilde BTC ise %11 artış ile iyi bir fiyat artışı yaşadı.

6500 dolarda direnç hacimli kırıldı. Anlaşılan boğalar pes etmiyor. Çoğu kişinin tamda erime geliyor dediği anda en değerli kripto para boğalarını arenaya saldı. Ancak 6900 dolar seviyesinde, çok kuvvetli haftalık bir direnç söz konusu olacaktır. $6500 – $6900 arasında sıkışma görülebilir. Bir süre yada halving olayı bitinceye kadar bu aralıkta gelip gidebilir. Kırılım yönünde işleme girmek tehlikeli olacaktır. OBV desteği kırdığı için genel olarak hala çekingen yatırım yapmak mantıklı olacaktır.

Teknik analizler krizin gölgesinde kaldı

Koronavirüs ilk ciddi yayılım yaptığı zaman kripto paralar adeta erimişti. %78 değer kaybetmişti. Ama daha sonra aynı korelasyon zamanla işe yaramadı. Kaçan yatırımcılara kucak açan güvenli liman oldu.

Teknik analiz göstergeleri güçlü sat sinyali verdiği sırada Bitcoin, herkesi yine şaşırttı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel