AnasayfaBlockchainPhala Network Nedir? Tüm Detayları İle PHA Kriptopara Birimi

Phala Network Nedir? Tüm Detayları İle PHA Kriptopara Birimi

-

Phala Network, mevcut bulut hizmetleriyle karşılaştırılabilen, bilgi işlem gücü sunan ve yönetilen programların gizliliğini koruyan, aynı zamanda akıllı sözleşmeler sunan bir kriptopara birimidir. Şubat 2020’de kurulmuştur ve kısaltması “PHA” olarak yazılır.

Phala Network Nasıl Çalışır ve Nasıl Bir Mimarisi Bulunuyor

Geliştiriciler, TEE-Blockchain Hibrit Mimarisi’ne dayalı olarak, CPU’daki TEE Enclave’lerinin içinde çalışan gizli akıllı sözleşmeleri devreye alarak üstün bir çalışmaya ulaştırmıştır.

Ayrıca Phala, Substrate destekli olup Polkadot ekosisteminin bir airdropu olarak çalışacakmış. PHA belirteçlerini kullanarak ağdaki güvenilir bilgi işlem kaynaklarını ve veri alışverişlerini kontrol edebiliyor. Güvenilir bilgi işlem gücü, zincir üzerinde bilgi işlem ve depolama kaynakları ve zincir dışı depolama gibi bir çok fonksiyona sahiptir.

Standartlaştırılmış veri toplama, analiz ve ticaret protokolleri için sözleşmeye dayalı bir veri alışverişi altyapısı sunan Phala, protokolleri ile hem alıcılar hem de satıcılar için gizli ancak güvenilir bir değişim ekosistemi sağlıyor.

Phala Madenci Sayısında Sürekli Artış Kaydediyor

Phala bir Token olup, madenciliği yapılabilir bir kriptopara birimdir. Oldukça nadir bir donanım gereksinimi ile kazıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İlk madenciliği 27 Kasım 2020 yılında başladı. Başladığından beri madenci sayısında sürekli artış kaydediyor.

phala madenci sayisi artis grafigi
Kaynak: Phala Medium
  • 1. Gün, 200’den fazla madenci;
  • 7. Gün, 500’den fazla madenci;
  • 20. gün, 1000’den fazla madenci.

Phala Network (PHA) En İyi Alım – Satım Borsaları

Phala Network (PHA)’da ticaret (alım-satım) için en iyi borsalar şu anda Binance, KuCoin, Huobi Global, OKEx, BiONE ve Hotcoin Global’dir.

Phala Network Resmi Sitesi: https://phala.network

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?