AnasayfaBlockchain0x Coin Nedir?

0x Coin Nedir?

-

0x Platformu‘nu; merkeziyetsiz takas platformu sunmak üzere Ethereum blockchaininin bir parçası olarak tasarlanmış, açık bir protokol olarak tanımlayabiliriz. 0x Coin projesinin protokolü, kullanıcıların Ethereum’un akıllı sözleşmelerini kullanarak bir merkeziyetsiz borsa oluşturabilmesini mümkün kılıyor. 0x Coin ekibi, önümüzdeki günlerde binlerce Ethereum tokeni olacağına ve insanların bunları verimli ve güvenilir bir biçimde takas etmeye ihtiyaç duyacağına inanıyor.

0x’in Hedefi Ne?

Ortak kurucular Amir Bandeali ve Will Warren bu projeyi Ekim 2016’da hayata geçirirken, 0x Coin’in her varlığı Ethereum’un bir parçası olarak temsil etmesine izin veren bir blockchain evreni fikri ile yola çıktılar. Günümüzde tokenleştirmenin artmasıyla beraber yüzlerce tokenin oluşturulacağını önceden tahmin eden 0x Coin ekibi, takip edilemeyen ve merkeziyetten uzak bir oluşumun gerekliliğinin farkına vardı. Ekip arkadaşları merkeziyetsiz borsalara dair gelişmeleri takip ederken; bu borsaları geliştirebileceklerini düşündüler ve 0x Platformu ile birlikte bu merkeziyetsiz borsaların verimsizliklerinden ve diğer borsalarla efektif bir şekilde bir arada çalışamadığı durumlardan kurtulabilme umuduyla yola çıktılar.

0x’in Merkeziyetsiz Borsalardan Farkı Ne Olacak?

0x Platformu ne kadar merkeziyetsiz bir borsaya benzese de, belirli konularda farklara sahip. 0x Coin projesi, merkeziyetsiz borsalarda yaşanan ana sorunları ele alıyor ve bunlara çözüm üretmeye çalışıyor. 0x Coin’e göre bu borsalar yavaş, düşük likiditeye sahip, pahalı ve borsalar arasında bir iletişim ağı yok. Blockchain bir sipariş defterini çalıştırmak için her bir ayar veya yeni sipariş blockchain’den geçiyor, yani her şey şifreleme süreleri için tutuluyor. Bu durum da işlemde ağ işlem ücretlerinin artmasına neden oluyor.

0x Platformu bu iki sorunu da tek bir protokol aracılığıyla gideriyor ve bu protokol blockchain’den geçirilen bütün siparişlere uygulanabiliyor. 0x Platformu‘nun protokolü ile verilen emirler, her bir işlemde tek tek değil yalnızca tamamlandığında toplu halde blockchain’e dönmek zorunda. Bu özellik sayesinde süreci önemli ölçüde hızlandıran 0x Platformu, gereksiz işlem ücretlerini de ortadan kaldırıyor.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?