Anasayfa Biyografi Brendan Blumer kimdir?

Brendan Blumer kimdir?

-

EOS Kripto parasını üreten şirket Block.one ın CEO’su dur. 8 Ağustos 1986 yılında ABD’nin Lowa kentinde dünyaya gelmiştir. Amerikalı girişimcinin yaşadığı yer ise Hong Kong’tur. Brendan Blumer aynı zamanda çok iyi bir yazılımcı ve yöneticidir.

Henüz 15 yaşındayken bir oyun sitesi geliştirmiştir. Adına GaMeCliff verdiği site, çevrimiçi oyun oynama platformuydu. EverQuest ve World of Warcraft gibi MMORPG oyunları için farklı karakterler, silahlar ve evler tasarlayan Blumer, kurduğu oyun platformunu başka bir şirkete sattı. Ve erken yaşta patlayan bu yazılımcı Hong Kong’a yerleşir.

2007 yılında, MMORPG oyun avatarlarını satan bir şirket olan The Accounts Network’ü kurar.

2010 yılında ise Asya daki emlak komisyoncuları için kurumsal bir veri paylaşım platformu olan Okay.com projesinin startını verir. Her geçen gün büyüyen şirket, Asia Pacific Properties ile birleşme gereği duyar.

2013 yılına geldiğinde Hindistan’da emlak ilanlarına adanmış bir girişim olan ii5’i kurar.

2016 yılında artık Brendan Blumer kripto para sektörüne atılır. Böylesine dahi bir yazılımcının sektöre renk getireceği belliydi. Programcı Daniel Larimer ile tanıştıktan sonra 2017 yılının Mart ayında Blumer ve Larimer bir araya gelerek yüksek performanslı blockchain teknolojilerinde uzmanlaşmış açık kaynaklı bir yazılım yayıncılığı şirketi Block.One’yi kurarlar. O noktadan sonra ise EOS şekillenmiş olur. Birlikte çıkardıkları bu dahiyane kripto paranın bir çok özelliği bulunuyor. Diğer dijital varlıklardan oldukça farklıdır.

Önceki içerikRoger Ver kimdir?
Sonraki içerikDaniel Larimer kimdir?
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...

Ethereum Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...