Anasayfa Bitcoin Ünlü Ekonomist Rosenberg: Bitcoin Büyük Bir Balon İçinde

Ünlü Ekonomist Rosenberg: Bitcoin Büyük Bir Balon İçinde

-

Rosenberg Research’ün kurucusu ve baş ekonomisti David Rosenberg, Merrill Lynch şirketinin eski çalışanıydı. Ama şimdilerde ise kendi kurduğu araştırma şirketine hizmet ediyor. Bitcoin ‘in bugüne kadarki en büyük balonunda olduğunu ve 2018’e benzer şekilde uzun bir ayı piyasasına yol açabileceğini belirtti.

Bir Önceki Bitcoin Boğa Koşusunu Hatırlattı

2017’de bir önceki Bitcoin boğa koşusunun ardından meydana gelenlere benzer şekilde başka bir ayı piyasasının ortaya çıkabileceği konusunda yatırımcıları uyardı. CNBC röportajında, özellikle 30.000 doların üzerinde yeni rekorlarla sonuçlanan etkileyici gidişatından sonra Bitcoin’e girmekten kaçındığını söyledi.

Kısa bir sürede böylesine parabolik bir fiyat artışının “oldukça anormal” olduğunu iddia etti. Daha da ileri giderek bunun BTC ’nin “en büyük piyasa balonu” olduğunu dile getirdi. Rosenberg ayrıca, dijital liderin sınıra ulaştığında daha fazla token üretmek için protokolün değiştirilebileceğini söyleyerek şimdiye kadar var olan maksimum 21 milyon coin arzını sorguladı.

“Merkez Bankası eninde sonunda kriptopara birimlerinin pazar payını devralacak!”

Hükümetlerin herhangi bir balon patlatmaktan sorumlu olmadığını belirtmesine rağmen, merkez bankası dijital para birimlerinin eninde sonunda kriptopara birimlerinin pazar payını devralacağını düşünüyor.

Bitcoin ‘in 2017’deki son boğa döngüsüne biraz benzer performans gösterdiğini açıkladı. Balon patladığında, kriptopara birimi 2018’de bir yıllık ayı piyasasına girmişti. Aynı senaryonun tekrarlanmasından endişe duyduğunu belirtti.

David Rosenberg
David Rosenberg. Kaynak: CNBC

Rosenberg’in yatırım planı sorulduğunda ise hisse senedi ve BTC satın almayı hedeflemek yerine, “havalı olmayan ve çok fazla yetişme potansiyeli olan” alanlara yatırım yapmayı düşünüyor. Kamu hizmetleri ve enerji sektörü gibi alanlara yöneldiğini söyledi.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...

Ethereum Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...