AnasayfaBitcoinElon Musk, Tesla Araçların Bitcoin ile Satın Alınabileceğini Duyurdu

Elon Musk, Tesla Araçların Bitcoin ile Satın Alınabileceğini Duyurdu

-

Elon Musk, Tesla araçlarının artık Bitcoin ödeme yöntemi ile alınabileceğini resmen duyurdu.

Elon Musk, Kriptopara Sekötründe Artık Önemli Bir İsim Oldu

Musk, daha öncede yapmış olduğu Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) paylaşımları ile adından çokca söz ettirdi. Sosyal medya hesabında BTC’nin etiketini paylaşması ile birlikte lider kriptopara en az %10 yükselmişti.

En çok DOGE paylaşımları ile bilinen Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk, ürettiği araçlarda ödeme opsiyonu olarak Bitcoin’in kabul edileceğini Twitter hesabından duyurdu. Ayrıca yaptığı bu önemli paylaşımı profiline sabitledi.

Bu olayın yaşanması ile birlikte BTC’de bir geri dönüş yaşandı. 53 bin 500 dolar civarında fiyatlanırken şuan fiyatı 56 bin 500 doların üstüne çıktı. Pozitif bir görünüm çizen BTC’de 59.400 dolar seviyesi önemli bir direnç olarak görünüyor. Sonraki direnç ise 64.700 dolar olacaktır. Haber ile birlikte bu seviyelerin aşılması bekleniyor.

Bu haberi bir çok borsa Twitter hesabında paylaştı. Haber siteleri ve önde gelen basın yayın kuruluşları vermiş oldu.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...