AnasayfaBitcoinEl Salvador Başkanı: BTC den elde ettiğimiz kazanç ile hastane kuracağız

El Salvador Başkanı: BTC den elde ettiğimiz kazanç ile hastane kuracağız

-

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, BTC den elde ettikleri kazançlar ile büyük bir veteriner hastanesi inşaa edeceklerini açıkladı.

El Salvador, Bitcoin’i yasal para kabul eden ilk ülke!

Bitcoin kripto parasını yasal kabul eden ilk devlet olma özelliğine sahip bu ülke şimdide ilk defa kazançlarının nereye aktarılacağını duyurdu.

Nayib Bukele, 10 Ekim 2021’deki bir tweet’tine göre Chivo projesi aracılığıyla devlet tarafından saklanan bitcoinlerin 4 milyon dolarlık bir kazanca ulaştığını söyledi. Bu parayla bir veteriner hastanesi inşaa edeceğini açıkladı.

Tweet’e göre, son teknoloji ile donatılacak hastanenin, dört acil vaka kliniği, bir rehabilitasyon alanı, aynı anda 64 ameliyatı kolaylaştıracak kapasiteye sahip dört ameliyathane ve 19 ofisi olacakmış.

Hastanenin günde 128 acil vaka, 400 ise genel randevuyu karşılayabilecek kapasiteye sahip olacağını belirtti.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...