AnasayfaBitcoinBTC de olası boğa ve ayı senaryosu nasıl gerçekleşebilir

BTC de olası boğa ve ayı senaryosu nasıl gerçekleşebilir

-

Bitcoin (BTC) fiyatı 4 Nisan’da 7.000 dolarlık ikinci girişimini yaptı. Ardından nispeten dar bir aralıkta işlem görmeye devam etti. Kripto varlık, günün geri kalanı için 6.800 dolara geri çekilmeden önce 6.985 dolara yükseldi.

Lider kripto para, Cumartesi günü paralel ticaret yaparken, ilk on altcoine baktığımızda ise marjinal kazançlar kaydederek yatırımcısını sevindirdi. Ethereum (ETH) %1.58, Litecoin (LTC) %1.03 ve Binance Coin (BNB) %2.33 kazandırdı.

Algorand (ALGO) en iyi çıkış yapan altcoinler arasındaydı. %11,34 artış yaparak en çok kazandıranların başında geldi. Onu Enjin Coin (ENJ), ARPA Chain (ARPA), NKN ve Theta Token takip etti. Fiyat bilgisi kaynağı: Coin360

6.900 – 7.200 dolar aralığı aşılması zor bir direnç bölgesidir. Ancak haftalık hareketlere bakılırsa, yatırımcılar Bitcoin fiyatının 7,200 doların üzerinde keskin bir hareket yapıp yapmadığını veya 5,800 dolara gerilediğini görmek için merakla bekleyecekler.

Yükselen bir grafik görüntüsü veren BTC’de satış baskısı kafaları karıştırırken, durum aslında aşağıdaki grafikte net bir şekilde ifade ediliyor.

Şimdi gelelim olası senaryolara..

Boğa senaryosu

Eğer olurda bahsettiğimiz güçlü satış duvarı alabora edilirse,7.200 dolardan yüksek hacimli VPVR düğümüne iten yüksek bir hacim artışı yaşayabilir. 7.200 doları delip geçerse, Bitcoin fiyatının 8.000 dolara yükselmesini ve 100 ve 200 günlük hareketli ortalama ile 8.143 ve 8.133 dolara iğne atabilir. Evet tüm bunlar mümkün olabilir. Ama çoğu analistin görüşüne göre yüksek satış baskısını aşamayacak şeklinde görüşlerde öne çıkmıyor değil.

Ayı senaryosu

Bitcoin günlerdir etrafında döndüğü 6.900 ve 7.100 dolar direncini reddetmeye devam ederse, önce fiyat 6.350 ve sonrasında 5.850 doların altında yeniden fiyatlanabilir.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...