Aryacoin ‘in dPoW entegrasyonu başarıyla yapıldı

Puan Verin

Aryacoin (AYA), 16 Nisan 2020’de Komodo’nun gecikmiş Proof of Work (dPoW) güvenliğini başarıyla entegre etti. DPoW entegrasyonundan önce, proje %51’lik büyük bir saldırının hedefiydi.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

DPoW entegrasyonundan bu yana ağ, bu saldırıları sürekli olarak durdurarak projenin geleceğine olan güveni yeniden sağlamış oldu. Bu sırada yaklaşık 1,23 milyon dolarlık %51’lik bir saldırı engellendi.

Kaynak: Komodoplatform

Saldırıların %51 ‘i dPoW tarafından bertaraf ediliyor

Komodo’nun Proof of Work (dPoW) güvenlik hizmeti nasıl çalışır? diye merak edenler için; Bir dizi çapraz zincir onaylama yoluyla Bitcoin ağının muazzam hash oranını geri dönüştürerek çalışır. Bu çözüm, hem Proof of Work hem de Proof of Stake zincirlerine Bitcoin düzeyinde güvenlik sunmaktadır. Ve oldukça etkili bir ağ oluşumundan bahsedilmektedir. Bu, ağın orijinal madencilik zorluğuna bakılmaksızın, bir saldırganın %51’lik bir saldırıyı gerçekleştirmek için hem orijinal ağı hem de Bitcoin’in ağını aşması gereken bir durum yaratır.

Komodo tabanlı zincirler için entegrasyon süreci çok daha basittir. Aryacoin entegrasyon süreci daha yoğun kaynak gerektiriyordu. Ve Komodo tabanlı bir blok zinciri olmadığı için çok sayıda özel çalışma gerektiriyordu. Fakat şimdilik AYA ‘nın tamamen güvenlikli olduğu söylenebilir.

Aryacoin, Blockchain güvenliği

DPoW entegrasyonundan önce, Aryacoin ağına karşı %51’lik büyük bir saldırı gerçekleştirildi. AYA madeni parası birden fazla borsada listelendiği ve işlem hacimleri yüksek olduğu için, saldırganlar çift harcama yoluyla kar elde edebildi. Daha da kötüsü, AYA’yı diğer varlıklar karşılığında çok düşük fiyatlarla satıyorlardı. Sonuç olarak, AYA’nın fiyatı tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.000569 dolara düştü.

Ağ madencilik gücünü artırsa da, madencilerin ağın hash oranının %51’inin kontrolünü ele geçirmek için NiceHash’ta güç kiralaması mümkün olduğundan, bu etkili bir çözüm değildi.

Kaynak: Komodoplatform

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel