ATH nedir? Ne anlama gelir?

Puan Verin

Kripto para piyasası içerisinde oldukça fazla kullanılan terimlerin başında gelmektedir. Birçok ortamda bu kelimenin kullanılmasıyla birlikte yatırımcılar bu noktada araştırma içerisinde bulunmaktadır. ATH terimi Türkçe bir kemime gurubunun kısaltması değildir. İngilizceden bir kelime gurubunun kısaltılması olarak bilinmektedir. İngilizce “All Time High” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Bir kısaltma olarak değerlendirilmektedir. Türkçe karşılığı ‘tüm zamanların en yükseği’ anlamına gelmektedir. Bu terimin kullanılması genelde kripto paralar yönünde olsa da diğer para piyasalarında ve farklı alanlarda da kullanılmaktadır.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

ATH Terimi Neden Kullanılır?

ATH sadece kripto para piyasalarında kullanılmakta olan bir terim değildir. Türkçe karşılığından da anlayacağımız gibi piyasa içerisinde bulunan bir değerin çıktığı ilk günden bugüne kadar ki sürecinin değerlendirildiğinde en yüksek olarak bulunduğu ana denilmektedir. Bu değere ulaşılması bir değer için oldukça önemlidir. Birçok yatırımcı bu noktada bu noktaları takip etmekte ve buna göre alım satım kararı vermektedir. Kripto para piyasası içerisinde oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

ATH Önemi Nereden Kaynaklanmaktadır?

ATH değeri bir hisse senedinin veya bir kripto paranın satın alınacak en yüksek değerini göstermesiyle birlikte, söz konusu bulunmakta olan varlığı, mevcut olan fiyattan alabilecek müşterilerin olduğu anlamına da doğal olarak gelir. O sebeple de önemli ve aynı zamanda kıymetli bir veri olarak bilinmektedir. Piyasa dengelerine  oldukça yüksek bir seviyede etki edebilecek bir konumdadır. Piyasalarda önemli olarak değerlendirilmekte olan kavramlar arasında bulunmaktadır. Mutlak suretle takip edilmesi gereken noktalar arasında görülmektedir. Bun benzer birkaç farklı terim daha bulunmakta ve yatırımcılar tarafından bu terimler zaman zaman kullanılmaktadır.

ATH nedir
ATH nedir?

Yatırım yapma aşamasında araştırma yapan yatırımcılar bu kavramların ne olduğunu gördüklerinde ilk olarak anlam verememekte ve bununla ilgili olarak araştırma yapmaktadır. Kavramların iyi bir şekilde analiz edilmesiyle birlikte daha yüksek seviyede bir başarı olacaktır.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel