Ana Sayfa Nedir Electroneum Nedir?

Electroneum Nedir?

Electroneum birçok konuda öncülük yapmayı üstlenmiş gibi görünüyor. Kara para aklama konusu kripto paralar popülerliğini kazandığından beri beraber anılmaktadır. Electroneum, bunun önüne geçebilecek AML sistemini blockchain evreninde sistemine dahil eden ilk kripto para birimi oldu. Aynı zamanda müşterilerini tanımak amacıyla kullanılan KYC adı verilen bir sistemi yine ilk kullanan şirket oldu.

Küçük ve Güçlü Ekip

Electroneum, diğer kripto para birimlerine kıyasla 12 kişilik küçük bir çekirdek ekiple oluşturuldu. Bu ekibin başında ise SiteWizard’dan tanıyacağımız Richard Ells var. İlk hedefini mobil oyunlarda ödeme yönteminde kullanılmak olarak belirleyen Electroneum, çevrimiçi kumar oyunlarının da mobil ödeme yöntemlerine önem vermesinden dolayı o sektörede gözünü dikti. İngiltere’de kurulan şirket daha çok banka hesaplarının az kullanıldığı, çevrimiçi kumar sitelerinin bankalar tarafından destelenmediği kesimleri hedef almaktadır.

Kitleyi Elinde Tutmayı Biliyor

Electroneum’un kitlesinin diğer kripto paralarda da olduğu gibi fanatikleri var. Ancak Elecktroneum fanatiklerini diğer fanatiklerden ayıran bir özelliği var ki oda sadık ve güvenilir olmalarıdır. Electroneum şirketinin içinde bazı tartışmaların ve medyadaki kötü haberlerin arttığı zamanlarda bile hala yatırım almaya ve kitlesinin büyümeye devam etmesi bunun en büyük göstergesidir.

125 bin Twitter, 148 bin Facebook takipçi sayısıyla birçok kripto para birimlerini geride bırakan Electroneum, CoinMarketCap verilerine göre diğer kripto paralarla kıyaslandığında 108. sırada kendisine yer buluyor. 2018 Ocak ayında değeri 1.62TRY olan kripto paranın değeri son 24 saat içerisinde yüzde 2.27 artarak 0.038TRY rakamına ulaştı.

Mobil Madencilik Yapabilirsiniz

Electroneum çoğu konuda olduğu gibi mobil madencilik hizmetini sunan ilk firma olarak da tarihe adını yazdırmayı başardı. Mobil madencilik yapmak için sadece bir cüzdan isteyen firma madencilik işlemleri için kullanıcılarına Cloud Mining hizmeti sunmaktadır. Bu ve diğer Cloud Mining hizmeti sunan firmalarda kullanıcı sayısı ile ters orantılı olarak düşen madencilik verimi Electroneum için diğer firmalara göre biraz daha az sorun olmaktadır. Bunun sebebi ise oldukça büyük olan sunucularıdır.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

342BeğenenlerBeğen
82TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Öne Çıkanlar

Glassnode Ajansı: ETH’lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

Glassnode ajansının raporuna göre, Ethereum kullanıcılarının şu anda bakiyelerinin çoğunu merkezi dijital alışverişlerde ve merkezi borsalarda tutmak yerine DeFi akıllı sözleşmelerinde tuttukları...

Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek...

Bitcoin, dünyanın en büyük 6’ıncı para birimi!

Yapılan yeni bir ankette en popüler dijital para birimi olan Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük altıncı para birimi olarak seçildi.

Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

Gürcistan'ın eski başbakanı Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain 'in önemini konuştu. Yeni bir teknoloji olarak potansiyelini açıkladı.Bakhtadze, bu teknolojinin büyük bir etkisi...

Merkez Bankası, 10 Kriptopara Uzmanı ‘nı işe alacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyor. TCMB, ortaya koyduğu kurumsal vizyon...