AnasayfaNedirBinance nedir?

Binance nedir?

-

Binance nedir? sorusuna tam anlamıyla açıklık getirelim. Ve sonrasında sizler için bu borsayı, biraz yakından beraber inceleyelim.

Popüler kriptopara birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan kriptopara borsasıdır. Ocak 2018 itibariyle, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kriptopara borsası olmuştur. Şirketin kilit ismi Changpeng Zhao‘dur. Fakat ondan sonra gelen isim ise Yi He‘dir.

Adını nereden alıyor? Bir anlamı var mı?

Binance, “Binary” + “Finance” kelimelerinden türetilmiştir. Yani ikili finans olarak akıllıca tasarlanmış bir ismi taşımaktadır.

Çok katmanlı ve çok kümeli bir sistem ile kullanıcılarına hızlı bir alım satım ortamı sunmaktadır. Aynı zamanda güvenli bir ortam. Saniyede 1.4 milyon işlemi rahatlıkla kaldırabilecek bir güce sahipler. Yüksek bir likit akışını destekler. Yatırımcısı en çok olan kripto para borsasıdır. Web, Android, iOS, Mobil Web, Windows ve MacOS işletim sistemleri ile platformlarını destekleyerek yelpazesini tüm kullanıcılarına açmıştır.

14 Dil desteği sunan bir borsa

Şuan da 14 farklı dil desteği ile hizmet verebilen bir ticaret ortamıdır. Türkçe dil desteği de mevcuttur. Fakat Türkçe dil desteği henüz %100’e ulaşmamıştır. Bunun yanında ise Türkiye için ayrı bir alan adında ve ülkemize has bir ticaret platformu ile karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz aylarda trbinance.com ‘u duyurmuştu. Bu platformun çeviri başarısı %100’dür. Şirketin Türkiye’deki ofisi, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Ferko Apt. No:175/7 Şişli İstanbul adresindedir.

Üyelik aşaması

Üyeliği ise oldukça basittir. Üyelik formuna erişmek için siteyle bağlantı kurun. Üye olduktan sonra işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu arada platformda Google Authenticator, SMS ve diğer güvenlik adımları ile hesabınız her zaman korunur.

Alt üyelik (Referans Sistemi)

Sitede alt üyelik sistemi mevcuttur. Ref linkiniz ile üye olanlardan ömür boyu yaptıkları ticaretten yüzdelik alabilirsiniz. Alt üyenizin yaptığı her alım satım işleminin %20 ‘si sizin hesabınıza işler. Dilerseniz bu oranları esneterek alt üyeleriniz ile bu geliri paylaşabilirsiniz. Tabi bunun için eşsiz ayrı ref linkleri panelden oluşturmanız gerekecektir.

alt uye sistemi binance
Binance ref sistem

Limitler (Alım satım oranları)

Günlük para çekme limiti 2 BTC olarak sınırlandırılmıştır. Hesabınızı daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. 30 Günlük işlem hacimlerine göre al-sat komisyonları ile para çekme ücretini belirler. Bu arada borsalar arasında en düşük komisyonlardan birini Binance’te görürsünüz.

Maker / Taker Komisyon oranları
maker taker komisyon binance
Binance maker/taker oranlar
Önceki içerikBitcoin nasıl alınır?
Sonraki içerikKriptopara nedir?
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

ath nedir

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

0
ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. "All Time High" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise "Tüm Zamanların En Yükseği" demektir. Bir döviz...

Ethereum Yorum ve Haber

ath nedir

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

0
ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. "All Time High" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise "Tüm Zamanların En Yükseği" demektir. Bir döviz...