Ana Sayfa Kriptoparalar Kriptoparalar, 2020'nin en iyi performans gösteren varlığı oldu

Kriptoparalar, 2020’nin en iyi performans gösteren varlığı oldu

-

Kriptoparalar, 2020 yılının en iyi performans gösteren varlıkları olarak piyasa tarihine geçmiş oldu.

Başlıklar

  • Kriptoparalar, altın ve borsa hisselerine karşı en iyi kazanç sağlayan varlık oldu
  • Ethereum, BTC ‘ye göre daha iyi kazandırdı

Kriptoparalar, altın ve borsa hisselerine karşı en iyi kazanç sağlayan varlık oldu

Son 10 yılın en iyi yatırımı olan Bitcoin ve altcoinler altın, borsa ve diğer yatırım varlıklarına göre en iyi artış yapan yatırım araçları oldu.

Twitter da 380 binden fazla takipçisi olan ünlü analist Pomp açıkladı. Finans ve teknoloji alanında en iyi 10 Podcast’e ev sahipliği yapan ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan ünlü analist, Bitcoin ve diğer varlıkların grafiksel karşılaştırmasını paylaştı.

Kaynak: Futures CME Daily Settlement Report

S&P 500 borsa endeksi (Standard & Poor’s), 500 büyük Amerikan şirketini kapsamaktadır. Amerikan hisse senedi piyasasının yaklaşık %75’ini kapsayan en büyük borsadır. Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle yıl içinde büyük kayıplar yaşamıştı. Fakat 30 Eylül 2020 grafiğine baktığımızda kazancı %2 civarında gerçekleşti.

Altın ise kriptoparalardan sonra en çok kazandıran varlık oldu. Yıl içindeki kazancı %30’dan fazla oldu. Fakat şuanki aktif kazancı ise %25 dolaylarındadır.

Bitcoin (BTC) ise geçtiğimiz günlerde yıl içi artış performansı %90 ‘ın üstüne çıkmıştı. Fakat şuan ki fiyatına baktığımızda ise dolar endeksinde artışı %55 in üstünde görünüyor.

Yine Twitter ‘da 51 binden fazla takipçisi olan ünlü analist The Moon ‘da BTC için 10 yılın en iyi varlığı olarak nitelendirmesi yaptı.

Ethereum, BTC ‘ye göre daha iyi kazandırdı

Kriptoparalar arasında yapılan fiyat karşılaştırmalarında ise Ethereum (ETH) dikkat çekti. ETH, BTC, XRP, altın ve Nasdaq borsasının karşılaştırma grafiği ise oldukça ilginç göründü. Ethereum yıl içinde %250 den fazla artış yaptığını görülüyor.

Kaynak: Kraken, CoinDesk, Factset

Ripple (XRP) ise beklentileri karşılamadı, yinede diğer yatırım enstrümanlarına nazaran daha iyi bir yol izledi. Altın dan sonra en iyi performanslardan birini ise Nasdaq borsası göstermiş oldu. SP500 borsasına göre çok daha iyi bir görünümde.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En çok okunanlar

BitMEX ‘in kurucu ortağı Samuel Reed tutuklandı

0
Dünyanın en büyük kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX 'in kurucuları, New York'taki federal savcılar tarafından şirkette yeterli bir kara para aklama karşıtı...