AnasayfaKriptoparalarTwitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

-

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor.

Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek zordur. Ama çeşitli tahminlerde bulunulabilir. Ve tahminleri güçlü kılmak için çeşitli verilere, analizlere veya haberlere ihtiyaç duyulur. Ve yapılan bir araştırmaya göre ise Twitter tahminleri en çok etkileyen ortam olarak öne çıkıyor. Yeni araştırmalar, Twitter gibi sosyal medyada belirli tokenlar ve projeler hakkındaki duyarlılığı takip etmenin basit bir stratejisinin, tüccarlar için karlı bir girişim olduğunu kanıtlamış olabileceğini gösteriyor.

DeFi Token hareketlerini tahmin etmede sosyal medyanın payı büyük !

Bağımsız bir kuruluş olan (uygulama izleme şirketi) DappRadar tarafından hazırlanan bir rapor oldukça ilgi çekici oldu. Sosyal medya, özellikle DeFi alanı yoğun bir şekilde perakende satış hype tarafından yönlendirildiği için token fiyat hareketlerini tahmin etmek için “güçlü bir araç” olarak tespit etti.

Şirket, DeFi token fiyatlarını Bitcoin fiyatlanması ile eşlemek için tescilli bir yöntem kullandı. Daha sonra bunları sosyal hacimler, Twitter takipçi değişiklikleri ve aktif dApp cüzdanlarıyla ağırlıklandırdı.

DeFi platformu olan Aave (LEND) durumunda, Dappradar dört ölçütü kullanarak regresyon analizinde bulundu. Bulguları, LEND fiyat dalgalanmasının muazzam % 75,9’u iki ölçümden etkilendiğini ortaya koydu. Bunlardan biri Twitter takipçileri, diğeri ise Aave aktif cüzdanlar oldu.

defi twitter aktif cuzdanlar analizi
DeFi Token hareketleri – Twitter takipçi korelasyonu ve aktif cüzdanlar hareketi

CRV Token’u tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla % 84’ün üzerinde yakın zamanda yükselen stabilcoin borç veren Curve’de benzer bir sonuç çıkardı. CryptoSlate’in fiyat izleme sayfasına göre şu anda 2 dolarda seyrediyor.

crv coin fiyat hareketi
CRV Token fiyat hareketi

Curve’ün Twitter takipçi değişiklikleri ile aktif cüzdanlar birbirleriyle sırasıyla % 86.4 ve % 84.7 ile en güçlü korelasyonu göstermiş oldu. Bu etkileşim oldukça dikkat çekiciydi. Şirketin yöneticilerinden gelen açıklama şöyle oldu:

“Twitter takipçileri ve Aktif cüzdanlar için regresyon analizi çalıştırırken, sonuçlar olağanüstü idi ve CRV fiyatının % 80’inin bu iki ölçümden büyük ölçüde etkilendiğini gösteriyor.”

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...