AnasayfaKriptoparalarSon Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı Kriptoparalar'ın Durumu Takip Ediliyor

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı Kriptoparalar’ın Durumu Takip Ediliyor

-

Ülkemizin ekonomi kurumu olan Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kriptoparalar ile ilgili görüştüklerini ve ilgili kurumlarca araştırıldığını duyurdu.

TCMB, BDDK, SPK ve diğer ilgili kurumların konuyla ilgili inceleme yaptığı ve her yönden araştırma yapılacağı bildirildi. Dünyanın artık gündeminde olan kriptoparalar, ülkemizde de çeşitli düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ve bunun için de kolların artık sıvanması gerektiği öne sürüldü.

Bakanlık: Kriptoparalarla İlgili Dünyadaki Kaygıları Paylaşıyoruz

Ülkemizde bu piyasa ile ilgili ilk defa resmi bir ağızdan düzenleme açıklaması gelmiş oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan resmi açıklamaya göre kriptopara ile ilgili olarak, “Bakan yardımcımız başkanlığında, TCMB, BDDK, SPK ve ilgili kurumlarla iş birliğiyle çalışmalar yürütülüyor” ifadesini kullanıldı.

Yapılan yazılı açıklamada; “Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında, Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar yürütülmektedir” denildi.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...