AnasayfaKriptoparalarSIX borsası dijital varlıklarını bankalara açıyor

SIX borsası dijital varlıklarını bankalara açıyor

-

İsviçre borsası SIX, 2018 yılında Swisscom ve Sygnum tarafından kurulan kripto para saklama şirketi olan Custodigit’e yatırım yaptı.

SIX Digital Exchange’in İsviçre bankalarının müşterilerine dijital varlıklar sunmasını sağlamak için diğer iki firmaya katılacağı yeni bir girişim için anlaştı.

six borsa isvicre

SIX web sitesinde listelenen ortak Kurumsal Dijital Varlık Ağ Geçidi, ticaret, akıllı sipariş yönlendirme ve ödeme gibi hizmetler ve ayrıca Custodigit aracılığıyla güvenli varlık depolaması sağlayacak.

SIX exchange, şirketlerin ilk hizmetlerini 2021’in ilk çeyreğinde başlatmayı planladığını ve diğer işlemlerin yıl boyunca ekleneceğini kaydetti.

‘Bankaların hızla yeni bir finansal hizmetler çağına girmesini sağlıyoruz’

Swisscom’da fintech başkanı Johannes Höhener, “İsviçre’nin önde gelen finansal altyapı sağlayıcılarının güçlü yönlerini birleştirerek, İsviçre ve ötesindeki bankaların hızla yeni bir finansal hizmetler çağına girmesini sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Firmaların nitelikleri

Sygnum: İsviçre düzenleyicisi Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’ndan bankacılık lisansına sahip bir dijital varlık finans firmasıdır. Swisscom: Çoğunluğu İsviçre hükümetine ait olan büyük bir telekom firmasıdır.

Akanay Evrenhttps://kriptoparalar.net
Geleceğin dijital varlığı hakkında detaylı bilgi ve donanıma sahip olmak için çalışıyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezunum. Blockchain, Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktayım. Bilimsel olarak yapmış olduğum araştırmaları siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktadan mutluluk duyarım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...