AnasayfaKriptoparalarSEC Davasında, Ripple'ı Eski SEC Başkanı Temsil Edecek!

SEC Davasında, Ripple’ı Eski SEC Başkanı Temsil Edecek!

-

SEC Davasında, Ripple’ı Eski SEC Başkanı Mary Jo White temsil edecek. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de blockchain odaklı Fintech firması olan Ripple Labs’a dava açmıştı. Davadan hemen sonra ise SEC başkanı değişti ve üyelerinde de değişiklik yaşandı.

SEC Davasında, Ripple’ı 22 Avukat Savunacak

SEC’in açtığı dava da Ripple inaanılmaz bir hukuk uzamanı kadrosu kurdu. Bu savunucular arasında eski SEC başkanı Mary Jo White da var. Tam 22 kişiden oluşan bir avukat ordusu bugün Türkiye saati ile 21:00 da Ripple’ı savunacak. Ayrıca 3 ayrı hukuk bürosundan oluşan bu avukatlar alanında uzman kişilerden oluşuyor.

Marry ripple avukati
Eski SEC Başkanı Mary Jo White

En önemli avukatı White, Fortune ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda SEC’in, kayıtsız menkul kıymetlerin satışı iddiasıyla Ripple aleyhine dava açarken büyük bir hata yapmış olabileceğini söyledi. Ripple Labs tarafından 2013 yılında kurulan XRP, şu anda dünya çapında kriptopara varlık piyasalarında işlem görüyor. (Ancak XRP alım satımı, SEC davasının ardından birçok platform tarafından askıya alındı.)

“yasal ve gerçeklere dayalı olarak tamamen yanlış”

Mary Jo White
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?