AnasayfaKriptoparalarPolkadot (DOT), Direncini 48 Dolar'a Hedefledi

Polkadot (DOT), Direncini 48 Dolar’a Hedefledi

-

Polkadot, 40 dolarlık genel direnci yeniden test etmek için yukarı doğru bir hareket daha yapacak gibi duruyor. DOT fiyatı 28 dolarlık desteğin üzerinde fiyatlandığı sürece sıkıntı görünmüyor. 35,97 dolar ile en yüksek seviyesine de ayrıca ulaşmış oldu.

Son zamanlarda 3 defa 28 dolarlık desteği test etmeye kalkan DOT, bu bölgede güçlü bir destek çizgisi yarattı. Fakat 25 Şubat’tan beridir 40 dolarlık seviyeyi de bir türlü aşamadı. Hem normal direnç hem de psikolojik direnç olarak görülen bu seviye kırıldığı takdirde, DOT’ta hedef 48 dolar olacaktır.

Yukarı yönde istikrar kazanması halinde Polkadot boğaları genel direnci kırarsa ki bu 48 dolarlık seviye, 60 dolara yükselen bir fiyat hareketine sahip olabilir. Tersine alıcılar genel direnci aşamaz ise DOT fiyatı normal kanalda ilerlemeye devam edecektir.

Polkadot Teknik Analizi / 1 Mayıs 2021

DOT/USD paritesinde Göreceli Güç Endeksi 14 döneminin 49’una gerilemiş durumda. Bu durum arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösterir. Polkadot fiyatı, 21 günlük SMA’nın ve 50 günlük SMA’nın altındadır. Bu da onun düşüş eğilimi bölgesinde olduğunu gösteriyor. DOT için iyi bir yer değil. Bu bölgeden kurtulması lazım.

polkadot teknik analiz grafigi
Kaynak: TradingView / Kriptoparalar.net

Polkadot (DOT) İçin Destek / Direnç Noktaları

Ana Direnç Seviyeleri: 48 dolar ve 52 dolar oalcaktır.

Başlıca Destek Seviyeleri: 32 dolar ve 28 dolar olarak takip edilebilir.

Bu arada 3 Nisan’da yükseliş trendi baz alındığında, geri çekilmiş bir mum gövdesi %61,8 Fibonacci geri çekilmesini test etti. Bu geri çekilme DOT’un 1.618 Fibonacci uzantısına veya 58.57 dolarlık yüksek bir seviyeye yükseleceğinin de bir işareti olabilir.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?