AnasayfaKriptoparalarMASAK: Yeni Yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” Eklendi

MASAK: Yeni Yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” Eklendi

-

MASAK, (Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan bir finansal istihbarat birimi Mali Suçları Araştırma Kurulu) yeni yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” ı ekledi.

Bu departmanın başlıca görevi para aklama suçunu önlenmek, bunun hakkında araştırma yapmak, önlemler geliştirmek ve toplanan bilgileri işleyerek gerekli makamlara iletmektir.

resmi gazete masak kriptopara
Kaynak: Hazine ve Maliye Bakanlığı

MASAK, Kriptopara Borsalarını da Sorumlu Tutacak!

Kriptoparalar ‘da bu durumun yaşanması olası bir durum olduğu için devletin yetkili makamı MASAK, kriptopara sektörüne de bu konuda bir düzenleme getirmiş oldu. Aslında devletin resmi kanallarından düzenleme sinyalini ilk defa Merkez Bankası vermişti. Bu aralar çok popüler olan bu dijital varlıklara peş peşe düzenleme haberi gelmişti. Ve ilk reel düzenlemelerden biri de Mali Suçlar bürosunun oldu.

Yürürlüğe giren bu yönetmelik, ayrıca kriptopara borsaları gibi işletmelerin de “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun” kapsamında sorumlu olacakları anlamına geliyor.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...