AnasayfaKriptoparalarLitecoin, ATH Yapmak İçin Fırsat Kolluyor!

Litecoin, ATH Yapmak İçin Fırsat Kolluyor!

-

Litecoin, 2017 yılındaki 375 dolar olan ATH’sini henüz kıramadı. Fakat 17 Nisan 2021 tarihinde 328 dolara çıkmıştı. Bu seviyesini kırmak için yeniden hedef belirliyor.

LTC, 2011’de Bitcoin’den uyarlanan açık kaynaklı bir kripto para olma özelliğindedir. BTC’den işlem hızı açısından yaklaşık 4 kat daha hızlı ve adet sayısı da yine lider kripto paradan 4 kat daha fazladır. Gönderim komisyonu da şuan çok düşük seviyelerdedir. Aslında bunun nedeni gönderim ağındaki yoğunluk ile alakalıdır. Ethereum veya Bitcoin’e göre kat be kat daha uygun bir komisyona sahiptir.

2011 yılından 2020 yılana kadar olan süreçte BTC, ETH ve LTC transfer yoğunluğu grafiği şöyle;

btc eth ltc litecoin transfer yogunlugu grafigi
Kaynak: Blockchair

Litecoin ‘in ATH Yapması Yakın Olabilir

Litecoin genel grafiğinde yapılan trend analizlerine göre bir ATH yapmak için istekli görünüyor. ETH’nin son zamanlarda yaptığı üst üste ATH’lere bakalım önümüzdeki günlerde LTC’de bunu başarabilecek mi?

litecoin trend analizi
Kaynak: TradingView
5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?