AnasayfaKriptoparalarKriptopara madencileri için elektrik faturasında indirim !

Kriptopara madencileri için elektrik faturasında indirim !

-

Özbekistan, “Ulusal Madencilik Havuzu” adı altında kriptopara madencileri ni bir araya getirerek onlara çeşitli düzenleme ve teşfiklerde bulunacak. Bu şekilde kripto para ve blockchain sektörünü daha düzenli ilerlemesini sağlayacaklar.

Elektrik faturalarına indirim!

Ulusal Madencilik Havuzu uygulamasının en dikkat çekici girişimi, kripto para madencilerine elektrik faturalarında yapılacak olan indirim uygulaması oldu. Mining ile uğraşanların en dert yakındığı konu alan elektrik giderleri, Özbekistan madencileri için sevindirici oldu. Bu tarz teşviklerin olduğu bir düzenleme paketi bizzat hükumet tarafından onaylanmıştır.

Bu arada Özbekistan Cumhurbaşkanlığına bağlı bir hükümet organı olan Ulusal Proje Yönetimi Ajansı (NAPM), 2020’de kripto para ticaretinin düzenlenmesi ve blockchain teknolojilerinin uygulanması için planlarını açıkladılar. Geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında, ajans önerilen maden havuzunun yerli ve yabancı madencilerin kapasitelerini ulusal düzeyde pekiştirmeye yardımcı olacağını da ayrıca belirtmiştir.

Yabancı yatırımcılar için daha çekici hale gelebilir

Ajans kararının amacı, temel motivasyonun, ekonomik verimliliğin ve ülkede kripto para madenciliğinin şeffaflığını ve güvenliğini artırmak olduğunu açıkladı. NAPM bunun sektörde de enerji verimliliğini artıracağını ve eski Sovyet cumhuriyetini yabancı yatırımcılar için daha çekici hale getireceğini düşünüyor.

Özbekistan için Uznex kuruluyor

Güney Koreli Kobea Grubu tarafından işletilen bir platform olan Uznex’in 20 Ocak Pazartesi günü resmi olarak açılması bekleniyor. Güney Kore’li şirket bu platformu Özbekistan için tasarladı. Şu anda beta olarak çevrimiçi hizmet veriyor site, bitcoin (BTC) ve tether (USDT) ile yedi ticaret çifti gösteriliyor. BCH / BTC ve BCH / USDT dahil bu listeye. Borsa başkent Taşkent’te hizmet verecek.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...