AnasayfaKriptoparalarFED, koronavirüs ile mücadelede “önemsiz” bonolar satın alacak

FED, koronavirüs ile mücadelede “önemsiz” bonolar satın alacak

-

FED (Amerikan Merkez Bankası), koronavirüs ile mücadelede “önemsiz” bonolar satın alacağını duyurdu.

Özet

  • Amerikan Merkez Bankası (FED), mali yardımları genişleterek “önemsiz” bonoları satın alma sözü verdi.
  • Uzmanlar, bu şekilde alınan radikal kararların Bitcoin’in faydasına olacağına inanıyor.
  • Ekonomik problemlerin uzun süre alması ise BTC’yi negatif yönden etkileyebilir.

Son verilere göre Türkiye’de onaylanmış 42.282 COVID-19 vakası olduğu ortaya çıktı. 908 can kaybımız bulunmakta. ABD’de 475.873 vaka içinde gerçekleşen ölüm sayısı 17.820 olarak kaydedildi. Tüm dünyada ise vaka sayısı 1.622.167 olarak paylaşıldı. Dünya geneli ölümler 97.264 olarak duyuruldu.

Edinilen bu bilgiler ışığında elde edilen grafiklere baktığımızda ise vaka sayısında artış maalesef hız kesmiyor. Pandemi halini alan bu salgından dünya ekonomisi henüz derin darbeyi görmemiş olabilir. Salgın için ilaç veya aşı bulunamadığı takdirde, ekonomi piyasaları için çok sıkıntılı günlerin olacağı tahmin ediliyor.

FED, mali yardımları genişleterek “önemsiz” bonoları satın alıyor

ABD Merkez Bankası, daha önce sınırsız para basacağını duyurmuştu. Kripto para piyasası bundan olumlu sonuçlar aldı. Şimdi ise FED, önemsiz olarak görünen bonolara yüklü miktarda yatırım sözü verdi. Piyasaları rahatlatmak için attığı bu adım Bitcoin için olumlu bir gelişme olabilir.

Başkan Jerome Powell’a göre FED, “rahatlama ve istikrar” sunmak amacıyla 2,3 trilyon dolarlık ekonomik destek ekleyerek teşvik çabalarını genişletme adımı attı. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için 600 milyar dolarlık kredi fonu ayrıldı. Eyaletler, ilçeler ve ülke çapındaki şehirlere 500 milyar dolarlık kısa vadeli destekler de sunacak. Önemsiz bonoların satın alınması ise asıl destek olarak görünüyor.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...