AnasayfaKriptoparalarFAIS Yasası kripto varlıkları önceliyor

FAIS Yasası kripto varlıkları önceliyor

-

Güney Afrika Finansal Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri / FAIS Yasası, kripto varlıklar için hazırladığı taslakla geçiş sürecine katkı sundu.  

Güney Afrika’nın Finansal Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri (FAIS) Yasası kiripto paraları diğer finansal ürünler gibi değerlendirilmesi için taslak düzenleme yaptı.

FAIS Yasası

Finansal Sektörden yapılan açıklamada, “Bildirge, kripto varlıkları ile ilgili tavsiyelerde bulunan veya aracılık hizmetleri veren herhangi bir kişinin, FAIS Yasası kapsamında bir finansal hizmet sağlayıcısı olarak yetkilendirilmesi ve FAIS Yasası’nın gerekliliklerine uyması gerektiği sonucuna varacak” ifadelerine yer verildi.

kriptopara bitcoin

Teklif hakkında yorum yapmak isteyen Davranış Otoritesi (FSCA), “Bu, kripto varlık borsalarını ve platformlarını, ayrıca komisyoncuları ve danışmanları içerecek” değerlendirmesinde bulundu.

‘Kripto varlıkları üzerindeki düzenleyici eylemlere öncelik verilsin’

Ülkelerin kripto para birimini nasıl ele aldığı, düzenleyicilerin kripto faaliyetlerinin denetlemesi ve şirketlerin hangi lisansları takip etmesi gerektiği konusunda önemli çıkarımların yapıldığı bir makale yayınlandı. Makalede, Ocak 2019’da, ülkenin merkez bankası, tüketicileri korumak için kripto varlıkları üzerindeki düzenleyici eylemlere öncelik verilmesi gerektiği vurgulandı.

Kripto varlıklar itibar kazanıyor

Öte yandan, deklarasyonun yatırım yapmak isteyen müşterilere kripto varlıklarının riskleri hakkındaki açıklamaları iyileştirebileceği ifade edildi. Açıklamada, “Döviz kontrol düzenlemeleri, Emeklilik Fonu Yasası ve Toplu Yatırım Planları Yasası kapsamındaki gereksinimler gibi… Diğer yasalar bağlamında kripto varlıklarının durumunu etkilemiyor, ne de düzenleme, [meşrulaştırma] veya düzenleyici, kripto varlıklarına itibar edin ” uyarısında bulunuldu.

Güney Afrika geçiş aşamasında

Hazırlanan taslak metinde, ülkenin ‘Kripto Varlıkları Düzenleme Çalışma Grubu’ndan Güney Afrika’daki gelecekteki kripto politikalarını etkileyecek gelişmeler arasında bir geçiş aşaması olduğu kaydedildi.

FSCA, ilgili taraflardan 28 Ocak 2021 tarihine kadar taslak beyanla ilgili değerlendirmeleri bekliyor.

Akanay Evrenhttps://kriptoparalar.net
Geleceğin dijital varlığı hakkında detaylı bilgi ve donanıma sahip olmak için çalışıyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezunum. Blockchain, Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktayım. Bilimsel olarak yapmış olduğum araştırmaları siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktadan mutluluk duyarım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...