Anasayfa Kriptoparalar Facebook'un Libra'sına bazı ülkeler karşı çıkıyor

Facebook'un Libra'sına bazı ülkeler karşı çıkıyor

-

Geçtiğimiz günlerde Facebook‘un yan kuruluşu olan Calibra, yeni kripto paraları hakkında detayları kamuoyuna duyurmuştu. Blockchain meraklıları, kripto para yatırımcıları ve çoğu kişiyi memnun eden bu gelişme, maalesef ABD‘nin muhalefetinden sonra Hindistan’ı da memnun etmedi. Aslında dünya ülkelerinin bir çoğu bu haberi itici buldu. Konuya sıcak bakmadılar. Bazı mercilerden gelen açıklamalar bile oldu.

Tabi bazı yetkililerin ise ilgisini çekmedi değil. İngiltere eski merkez bankası başkanı, Facebook’un bu girişimini yerinde ve doğru bir gelişme olarak gördü. Yatırımcıların önemli bir kısmı ve sosyal medya kullanıcıların yine kayda değer kısmı. Bu durum Bitcoin’in çıkışına benzetildi hatta.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu bu yeni belirteçlerin gizliliği ve güvenliği konusunda da endişeli olduklarını açıkladılar. Yetkililer kafasında bir çok soru birikmiş durumda. Bunların hepsinin aydınlatılması için Facebook ile 18 temmuz da duruşma yapacaklarını duyurudular. Tüm sorulara yanıt almalarını bekliyorlar. Fakat bu durum akıllara daha önceki duruşmalarını getirdi.

Amerikan senatosunun en büyük kaygısı Facebook’un Whatsapp ve Instagram dahil diğer tüm servislerdeki kullanıcı sayısı toplamının baş döndürücü şekilde çok olması. 2,5 milyar kullanıcıyı blok zincirine çekmesi yetkilileri endişelendiriyor. Ki Libracoin’in birden fazla şirket tarafından kontrol edileceği taahhütü yapılmış olmasına rağmen yinede yetkililer endişelerinden vazgeçmiyorlar. Yüksek kullanıcı sayısı olan bir şirketin piyasada majör olacağını yani belirleyici ve yön verici olması kaygısı yetkililerce hissedilmiş gibi.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...

Ethereum Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...