AnasayfaKriptoparalarDolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL'yi aştı

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

-

Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL’den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL’yi geçti.

Dolar, USDT/TL paritesinde 9,02 seviyesini bile gördü

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın geçen perşembe günü toplantısından çıkan faiz indirimi kararı ile dolar yükselmeye başlamıştı. TCMB, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19’dan yüzde 18’e düşürmüştü. Bu kararın hemen ardından dolar 8,65 seviyesinden 8,88 seviyesine kadar bir yükseliş kaydetmişti.

Ama dolar, hafta sonu da yerinde durmadı. Ve USDT/TL çiftinde 9,02 TL’yi bile gördü. Kripto para biriminde Tether doları olan stabil coin, normalde değerini 1 dolara endekslemeye çalışan bir kripto varlıktır.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...