AnasayfaKriptoparalarCoronavirus destekli kripto para CoronaCoin (NCOV)

Coronavirus destekli kripto para CoronaCoin (NCOV)

-

CoronaCoin (NCOV), salgın için çıkartılmış ilk kriptopara olarak listelerede yerini almaya hazırlanıyor. Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan bu tehlikeli virüs, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’na göre, ülkede toplamda 50 bin kişiye yakın insanın koronavirüse yakalandığı ve yaşanan toplam can kaybı ise 1800 kişi civarında. NCP’den taburcu edilenlerin sayısı ise 3 bin 283 olarak kayıtlara geçti. Çin haricinde şu ana kadar dünyanın 24 ülkesinde kendini gösteren bu salgın, 319 kişide tespit edilmiş durumda.

Bir çok hayır kuruluşu, ülke ve kişinin yardımları bulunuyor. Ama kripto para sektöründe yaşanan farkındalık kripto para birimi sektörü şaşırttı. Bugün, yeni koronavirüs destekli kriptonun tartışması bir Reddit postunda yayınlandı. CoronaCoin (NCOV) ‘un bir ERC-20 coini olacağını bildirdi.

48 saatte bir yakılacak

Web sitesine göre, bu kripto paranın asıl amacı ticaret değil farkındalığı yaymak olacaktır. Detaylarına baktığımızda ise ilginçtir ki toplam arz (kripto paranın sayısı) dünya nüfusuna dayanmaktadır. Yani her canlı kişi için bir NCOV var. Yine de kazazede ve virüs bulaşmış kişilerin sayısına bağlı olarak bu coin 48 saatte bir yakılacaktır. Ayrıca virüs yayılmaya devam ettiğinde yatırımcıların yararlanacağını gösteriyor. Topluluğun çoğu bu özellik konusunda biraz şüpheci görünüyor. Yatırımcıların daha fazla enfekte insan için umut etmek zorunda kalacaklarını söylediler; bu şekilde NCOV değerleri artacaktır.

CoronaCoin’in web sitesindeki yazıda;

Fonların bir kısmının nCov rahatlaması için Kızıl Haç’a bağışlanacağına

şeklinde bir açıklamaları bulunmaktadır. İlk başta yeni coin olan NCOV, Airdrop olarak dağıtılacak. Daha sonra CoronaCoin’in arkasındaki geliştiriciler, insanların oynarken NCOV biriktirmelerine izin verecek bir oyun başlatacaklar. Potansiyel yatırımcılar ayrıca yeni jetonu çoğunlukla merkezi olmayan borsalardan satın alabilirler. Web sitesine göre bunlardan biri John McAfee’nin McAfeeDex olacak.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?