AnasayfaKriptoparalarCardano (ADA) Yüzde 19 Yükseldi! 2.53 Dolara Çıktı!

Cardano (ADA) Yüzde 19 Yükseldi! 2.53 Dolara Çıktı!

-

Cardano, 24 saat içinde yüzde 19.7’lik bir yükselişin ardından, yazının yazıldığı sırada, 2.53 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasası son 24 saat içinde genel olarak yeşile dönmüştü. Bitcoin ve Ethereum sert yükselişler yaşadı. BTC şu anda 48 bin doların üzerinde işlem görürken Ethereum 3200 dolardan işlem görüyor. Altcoinler de bu yükseliş trendini takip ediyor ve Cardano son 24 saatte en çok yükselen kripto paralardan birisi oldu.

Cardano Fiyat Analizi

cardano ada analiz guncel
Kaynak: Tradingview

Cardano, piyasanın Temmuz ayı sonlarında yukarı doğru ivme kazanmasından bu yana büyük yükselişler yaşadı. Şu anda ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 2.53 dolardan işlem görüyor ve bu da piyasa değerinin 81 milyar doların üzerine çıkmasına neden oldu ve şu anda Ethereum’dan sonra üçüncü sırada yer alıyor.

Piyasa desteği şu anda çok güçlü görünüyor, bu durumda kısa vadede bu yükselişin devam ettiğini göreceğiz. Ayrıca şu anda 2.60 dolarlık bir sonraki direnç seviyesini geçmeyi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini tekrardan kırmayı hedefliyor. Bu seviyeden sonra, için bir sonraki direnç 2.80 dolarda bulunuyor ve ardından alıcılar ralliyi 3 doların üzerine çıkarabilir.

Öte yandan, alıcı veya piyasa desteği olmazsa ADA rallisi durabilir. Bu durumda, ADA 2,40 dolara düşebilir. Bu seviyeye düşmek boğa rallisini güçlendirebilir ve bu durumda boğalarının tekrar toparlandığını görebiliriz.

Fiyatlardaki son artış sadece piyasa desteğine bağlanmıyor. Alonzo hardfork uygulamasını çevreleyen haberler nedeniyle bu kripto para da yükseliş trendi kazanıyor. Bu yükseltmenin, benimsemeyi artırmayı ve bu ağa verimlilik getirmeyi amaçlayan Cardano ağına akıllı sözleşmeler getirmesi bekleniyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ADA’nın fiyatının yıl sonuna kadar 150 dolara ulaşacağını açıkladı. Hoskinson ayrıca BTC’nin eninde sonunda değerini kaybedeceğini ve yakında Ethereum ve Cardano gibi diğer rekabetçi ağlar tarafından ters çevrileceğini de sözlerine ekledi.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoparalar.net veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?